В Саф'янівській громаді триває Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" 1

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

В Саф’янівській сільській раді з 25.11.2022 року розпочато роботу акції «16 днів проти насильства»

Основними завданнями акції є:

• привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Центром соціальних служб Саф’янівської сільської ради заплановано та проводиться ряд заходів в Саф’янівській громаді. Фахівцями із соціальної роботи Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради проведено тематичні зустрічі з дітьми та молоддю, з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах. Під час зустрічей надавалась інформація щодо запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статті, протидії торгівлі людьми, гендерної рівності, створення доброзичливого психологічного мікроклімату в сім’ях, виховання дітей в взаємоповазі, профілактика булінгу. Всього проведено 18 заходів, охоплено 269 чол. з числа учнівської молоді.

Спеціалістами центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради проводиться відповідна соціальна робота з членами сімей, які опинились у складних життєвих обставинах з питань протидії домашньому насильству, підтримки доброзичливого психологічного мікроклімату в сім’ях, надаються рекомендації батькам у вихованні дітей у повазі до старшого покоління, один до одного. Охоплено відповідною соціальною роботою 157 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, в яких виховуються 495 дітей.

Якщо ви стали безпосереднім свідком насильства, негайно телефонуйте у поліцію за номером 102. Від цього залежить життя та здоров’я постраждалої особи.
Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:
15-47 – (Державна установа «Урядовий контактний центр»), цілодобова та безкоштовна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

За телефонним номером 15-47 надаються фахові послуги:

• інформаційні (залежно від того, якої допомоги потребує людина, та до якої установи звернутися);
  • психологічні (постраждала особа може отримати безкоштовну консультацію психолога);
  • юридичні (консультації чоловікам та жінкам чи рекомендації щодо подальших дій або можливої допомоги).

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 (Громадська організація «Ла Страда Україна») «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;

0 800 213 103 контактний Центр системи безоплатної правової допомоги;

Консультації професійного юриста щодо процедури розлучення, оформлення аліментів, повернення майна та іншого можна отримати у спеціальних центрах безоплатної правової допомоги. Інформація про такі центри – за номером 0 800 213 103.

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 (Громадська організація «Ла Страда Україна») національна дитяча «гаряча лінія».

Якщо Ви або Ваша сім’я потрапили в кризову ситуацію і не в змозі самостійно її подолати, рекомендуємо звернутись до Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради. Крім того, на базі Центру Ви також можете отримати додаткові послуги: інформування, консультування, соціальний супровід, представництво інтересів та інше.

Адреса Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради:
м.Ізмаїл, пр.Незалежності,28