Безпека дітей – в руках дорослих! 1

З настанням холодів та погіршенням погодних умов зростає небезпека нещасних випадків з дітьми, які проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах та дітьми-сиротами.

З метою недопущення подібних ситуацій  Центром соціальних служб Саф’янівської сільської ради  проводяться профілактичні заходи в 16 селах Саф’янівської громади. Фахівцями соціальної роботи Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради під час відвідування сімей здійснюється  оцінка потреб сім’ї з питань  забезпечення паливом, продуктами харчування, теплим одягом.

Також з членами сімей проводяться  бесіди щодо дотримання техніки безпеки при користуванні електро- та газовими приладами, ведення здорового способу життя, раціонального використання коштів сімейного бюджету, попереджається  про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Під час зустрічей з батьками та дітьми, спеціалістами Центру  обговорюються питання пожежної безпеки у осінньо-зимовий період, а саме:

Основні правила пожежної безпеки у осінньо-зимовий період:

  • Не залишайте ввімкнені електричні прилади без нагляду – це одна з найпоширеніших причин виникнення пожеж;
  • Не використовуйте для обігріву житла несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;
  • Перед увімкненням обігрівального пристрою переконайтеся, що він не має механічних ушкоджень. Так само не користуйтеся пошкодженми розетками, кабелями чи проводами.
  • Не ставте електрообігрівач біля завісок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м. Так само небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів;
  • Не допускайте перекидання цих приладів;
  • Не вмикайте у подовжувач одночасно велику кількість приладів. Через це може статися перевантаження електромережі;
  • Не використовуйте обігрівачі для сушіння одягу;
  • Не пропускайте провід від обігрівача під килимом – це може призвести до його перегрівання та перетирання, що тягне за собою небезпечні наслідки;
  • Не використовуйте відкритий вогонь, особливо – для відігрівання водогінних та опалювальних систем.

До уваги батьків! Подбайте про обмеження доступу дітей до нагрівальних приладів, поясніть їм основні правила електробезпеки та як діяти у випадку пожежі.Не залишайте дітей без догляду дорослих!

При виникненні пожежі негайно повідомте за телефоном “101” пожежно-рятувальний підрозділ. Знання та виконання найпростіших правил безпеки допоможе уникнути займання та зберегти життя! Бережіть себе та своїх близьких!