Будь милосердним! 1

У людини безліч чеснот: доброта, щедрість, чуйність, уміння співчувати і любити і багато інших. Але саме милосердя найважливіше. Для того щоб бути милосердним, потрібно уміти прощати. Потрібно бути щирим.
Іноді бути милосердним нестерпно важко. І, зрозуміло, це дано не кожному. Навіть здається – тільки обраним.
Адже, ідучи на роботу або просто виходячи з дому, ми постійно маємо робити вибір: першим привітатися зі сусідом чи вдати, що не помітили його; дати милостиню чи відвернути свій погляд від бідняка з простягнутою рукою; звільнити місце старшій людині в маршрутці чи ні.

Наше життя проходить у щоденному виборі між добром і злом, тобто кожен день ставить перед людиною свої виклики.

Милосердна людина допомагає всім, незважаючи на те, ким є потребуючий. Вона не ділить людей на тих, хто гідний допомоги, а хто ні. Милосердя означає завжди бути готовим допомогти кожній людині, бідняк це чи багатий, хворий чи здоровий, друг чи ворог…

Справжнє милосердя не вимагає для себе якоїсь похвали чи відплати. Воно означає чинити добро потребуючій людині.

Милосердя вимагає самопожертви, яку ми часто не наважуємося чинити. Тому милосердя є подвигом. Цей подвиг полягає в постійній праці над собою. Милосердя потребує не тільки людина, котра є поруч, а часто і ми самі. Тому, щоб могти допомогти іншим, слід спершу допомогти собі. Адже милосердя вимірюється не тільки товщиною гаманця. Це і добра порада, і щира посмішка, увага, а особливо – молитва… На перший погляд, це незначні речі, але з них починаються великі. Адже часто людина прагне зробити щось добре, що обов’язково має бути великим в очах людей, і не знає, що ним може стати.

Милосердя – це готовність завжди прийти на допомогу, віддати щось своє заради щастя інших, робити безкорисні вчинки. Це слово складається з двох частин – милість і серце, тобто «зробити милість серцю». Як просто звучить і як часом важко буває це зробити.

А для працівників Утконосівського ЗЗСО було дуже легко та приємно зробити добре діло (допомогти по господарству) для хворої людини – мешканці с. Утконосівка – Брегеруш Ірини Іллівни. Продуктовий набір та допомога – це подарунок до її дня народження.

Отже, людина — це не тільки розум, а й доброта, милосердя, любов, добрі почуття. Людина повинна бути милосердною до тих, хто її оточує. А милосердя — це щастя для всіх нас. Коли будемо робити комусь приємно, то і нам буде добре.

Будь милосердним! 3