Чи вмієш ти спілкуватися? 1

Кожного року 3 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з ненормативною лексикою. Свято започатковано з метою виховання культури спілкування у дітей та задля зменшення використання лихослів’я у дорослих, бо, як відомо, дорослі є прикладом для молодшого покоління.

Нецензурна лайка в нашому житті дуже поширене явище, тому, за наявності зазначеної проблеми, в Ізмаїльському районному відділі № 1 філії Центру пробації в Одеській області за участю волонтерки пробації Наталії Сидоренко для неповнолітніх суб’єктів пробації було проведено інтерактивне заняття інформаційного характеру. Волонтерка на життєвих прикладах намагалася донести підліткам, що лайливі слова заважають грамотному і культурному мовленню, а ще сигналізують про психологічні проблеми і загалом негативні слова примножують негатив у нашому житті.

Акцентували увагу на те, що культура мови регламентується законом, передбачається адміністративна відповідальність за вживання нецензурних висловів.

Підводячи підсумки заняття, побажали молоді у мовній поведінці відновлювати пріоритети теперішнього часу. Сьогодні – мій головний день. Сьогоднішнє моє слово – моє найкраще слово. Намагайтеся щодня за будь-яких обставин бути культурною людиною. Внутрішня мовленнєва культура – запорука культури зовнішньої.