Дітям нашої громади про безпечну поведінку з небезпечними знахідками від професіоналів-рятувальників 1

З початку воєнних дій в Україні практично всі служби розповідають про необхідність дотримуватись правил безпеки, щоб вберегти своє життя. Наразі, місцева влада та громадські організації працюють в посиленому режимі та об’єднали спільні зусилля задля підвищення знань щодо надзвичайних ситуацій, які можуть виникати в умовах сьогодення та тим самим формування свідомої поведінки дітей.

Завдяки співпраці в рамках проєкту «Соціальна згуртованість та підтримка внутрішньо переміщених осіб та інших незахищених верств населення, які перебувають у громадах півдня Одеської області» 26 травня для дітей Саф’янівської громади було організовану цікаву програму з питань протимінної та протипожежної безпеки, яку підготували спеціалісти Ізмаїльського районного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області.

Програма містила теоретичну та практичні частини, під час яких діти дізнались, як поводитись, якщо знайшов невідомий предмет, куди звертатись та чому важливо не чіпати такі «знахідки». Презентація супроводжувалась поясненнями щодо видів мін, а також реальними випадками, з якими в роботі зустрічаються рятувальники.

– «Важливо розуміти, що без дозволу дорослих, ніякі предмети чіпати не треба. І вже дорослий може звернутись до служби з надзвичайних ситуацій та повідомити про можливу небезпеку та предмети, виявлені без догляду» – наголосила для дітей під час презентації лейтенант служби цивільного захисту та провідний інспектор відділу з запобігання надзвичайних ситуацій Наталія Гошкодер.

Навчання не обмежилось теорією, і одразу після теоретичної частини дітям презентували роботу рятувальників під час виникнення пожежі, а самі школярі змогли завдяки симуляційній ситуації викликати рятувальну службу та побачити як рятують людей, що можуть залишитись в приміщенні під час пожежі.

– «Такі практичні навчання допомагають дітям зрозуміти, як себе насправді поводити у реальній ситуації і виробити правильний алгоритм дій під час надзвичайних ситуацій, як то пожежа, обвали та ін. небезпечні події. А також, для нас важливо показати, з якими ситуаціями працюють рятувальники, сформувати чіткий механізм реагування та тим самим врятувати або зберегти життя». – коментує Наталія Гошкодер.

– «Для нас важливо, щоб наші діти розуміли важливість попереджень про небезпеку та не нехтували правилами та порадами, які надають спеціалісти, а ми завжди стараємось забезпечити всі необхідні умови для освітніх заходів, тим більше, якщо вони проходять в такому інтерактивному форматі» – поділилась враженнями Тетяна Якименко (директор управління освіти Саф’янівської громади).

– «У важкі часи кооперація зусиль дає найкращий результат у вирішенні будь-яких питань, а тому ми дуже вдячні, що і Саф’янівська громада, і Ізмаїльське районне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області зголосились організувати такий необхідний захід та підсилити знання дітей щодо дій під час надзвичайних ситуацій» – прокоментувала голова громадської організації Світлана Гудь.

Проєкт «Соціальна згуртованість та підтримка внутрішньо переміщених осіб та інших незахищених верств населення, які перебувають у громадах півдня Одеської області» реалізується громадською організацією «Регіональний аналітичний центр» в партнерстві з Сафянівською територіальною громадою за підтримки Громадянської служби миру ForumZFD.

Фото надані інформаційним медіа-ресурсом “The Izmail Times”