«ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без барє’рів» 1

21 жовтня 2021 року відбулася офіційна презентація інформаційної кампанії «Для дітей суспільство без бар’єрів»

Спікерами заходу виступили:

• Віра Рогова – заступниця Міністра освіти і науки України;
  • Борис Лєбєдцов – заступник Міністра соціальної політики України;
  • Танія Лей Санфорд Аммар – директорка Alinea International Ltd. в Україні та директорка проєкту SURGe;
  • Дар’я Герасимчукь – Радниця – уповноважена Президента з прав дитини та дитячої реабілітації;
  • Тетяна Ломакіна – Радниця – уповноважена Президента з питань безбар’єрності;
  • Зоя Бойко – мама з досвідом влаштування дитини на інклюзивне навчання.

Мета кампанії – продемонструвати, що тільки через розбудову інклюзивного та безбар’єрного суспільства можна створити належні умови для розвитку кожної дитини, а також забезпечити її включення в активне життя навчального закладу, громади та суспільства.

Під час заходу обговорювалися ключові питання і бар’єри, що стоять перед інклюзивною освітою в Україні та на шляху до прийняття дітей з інвалідністю в суспільстві.

В рамках кампанії розроблені відеоролики, які розповідають про дітей з інвалідністю та важливість їхньої інтеграції в суспільство.

За даними Міністерства освіти і науки, за останні роки охоплення дітей інклюзивним навчанням збільшилося у 5 разів.

«Ще 5 років тому на інклюзивному навчанні перебувало 4 тисячі дітей, сьогодні це більше 25 тисяч дітей. Приємно, що батьки стали більше довіряти нам, якщо раніше вони були закриті, то сьогодні ми їх бачимо в інклюзивних школах. Нині ми маємо більше 18500 інклюзивних класів, в дев’ятеро збільшилася кількість асистентів вчителів – тепер їх понад 19 тисяч. Ми не стоїмо на місці, ми активно рухаємось вперед», – проінформувала Віра Рогова, заступниця Міністра освіти і науки.

За словами Дар’ї Герасимчук, Радниці – уповноваженої Президента з прав дитини та дитячої реабілітації, таких інформаційних кампаній сьогодні не вистачає, адже теми безбар’єрності та побудови інклюзивного суспільства для дітей відходять на другий план через пандемію, а також інші суспільні проблеми.

«Ключове повідомлення кампанії ми обрали не просто так, адже воно має кілька важливих трактувань і посилів. Перший – про те, що ми, як дорослі, маємо будувати таке безбар’єрне суспільство для кожної дитини. Другий – про те, що для дітей не існує бар’єрів у спілкуванні з однолітками та прийнятті один одного», – наголосила Дар’я Герасимчук.

«Ми підняли питання безбар’єрності саме тому, що не всі діти з інвалідністю мають однаковий доступ до освіти та інтегровані в суспільне життя. Зараз ми відвідуємо регіони України та зустрічаємося з людьми, що приймають рішення на місцевому рівні – з керівниками ОДА та обласних департаментів освіти і науки, – і ми підіймаємо питання безбар’єрності на порядок денний. Адже ми бачимо велику різницю – діти, що зростають разом з дітьми з особливими освітніми потребами, більше співчувають, краще комунікують, і більше  підтримують один одного. Тому сьогодні впровадження інклюзивної освіти важливе не тільки для дітей, які мають ООП, а й для суспільства в цілому», наголосила Радниця – уповноважена Президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна.

«Ми реалізуємо проект щодо розвитку соціальних послух в громадах, щоб запобігти потраплянню  дітей в заклади інституційного догляду через наявність інвалідності або перебування сім’ї в складних життєвих обставинах. Ми маємо забезпечити все необхідне для розбудови системи, яка є дитиноцентричною, яка переслідує найкращі інтереси дитини та надає дитині можливості для самореалізації», зазначила Танія Лей Санфорд Аммар, директорка Alinea International Ltd. в Україні та директорка проєкту SURGe.

«Законом «Про соціальні послуги»  визначено перелік базових соціальних послуг, які мають надаватись на рівні громади відповідно до потреб її мешканців», пояснив Борис Лєбєдцов, заступник Міністра соціальної політики України. Заступник Міністра закликав батьків звертатися до органів соціального захисту населення за необхідною допомогою, що спонукатиме органи влади розвивати необхідні послуги на місцях.

Учасники заходу закликали кожного долучатися до розбудови безбар’єрного простору та робити все можливе, щоб всі діти почували себе важливими, огорнутими турботою, а також мали рівний доступ до освіти та участі у суспільному житті.

Презентацію інформаційної  кампанії «Для дітей суспільство без бар’єрів» можна переглянути за цим посиланням https://www.youtube.com/watch?v=eAiqSIGyaQw&ab_channel=SURGeUkraine