Інтеграція осіб з інвалідністю у суспільство 1

24 грудня 2021 року в Ізмаїльському районному відділі № 1 Центру пробації в Одеській області за участю провідного фахівця Ізмаїльського міського центру соціальних служб Алли Дехтеренко для неповнолітніх суб’єктів пробації було проведено бесіду інформативно-виховного характеру: «Інтеграція людей з особливими потребами у суспільство як прояв ціннісного і толерантного ставлення до людей».

Метою заходу було нагадування молоді про його обов’язок виявляти турботу й милосердя до людей із особливими потребами. Саме від того, як суспільство ставиться до тих, кому з певних причин важко або неможливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства.

Соціальне відторгнення — процес, за якого різні групи людей не мають можливостей брати участь у житті суспільства, не мають доступу до освіти та ресурсів, відчувають дискримінацію. Відторгнення відбувається з різних причин: через упереджене ставлення одних людей до інших чи внаслідок систематичної дискримінації людей через їхню сексуальну орієнтацію, стать, вік, інвалідність, статус мігранта тощо. Соціальне відторгнення дуже небезпечне, адже коли величезна кількість людей є відчуженими, країна не може досягти високого рівня розвитку.

На завершення зустрічі наголосили, що світ різний, і люди в ньому теж живуть різні. Кожен з нас має право на повагу і гідне ставлення. «Так, ми один від одного відрізняємося, але це нормально, ми повинні поважати почуття та цінувати кожного», – підсумувала Алла Дехтеренко.