Клієнтам пробації про безоплатну правову допомогу 1

7 червня 2022 року в Ізмаїльському районному відділі № 1 філії Центру пробації в Одеській області фахівець Ізмаїльського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анастасія Каплієнко провела інформаційний захід для клієнтів пробації щодо доступу до БПД.

Фахівчиня зазначила, що Конституцією України гарантується право на безоплатну первинну правову допомогу. Безоплатні консультації з будь-яких правових питань можна отримати в Ізмаїльському бюро правової допомоги (пр-т Миру, 23, тел. (04841) 5 95 05; (04841) 5 95 09).

Право на безоплатну вторинну правову допомогу (БВПД) мають особи, чий середньомісячний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів, діти, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи та інші категорії, передбачені ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Також віднедавна розширено перелік осіб, які мають право на БВПД.

До переліку категорій додано:

• потерпілих від кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості, катування або жорстокого поводження під час воєнних дій чи збройного конфлікту, – у кримінальних провадженнях, розпочатих за фактом вчинення таких кримінальних правопорушень;
  • осіб, які не мають документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, – з питань встановлення в судовому порядку фактів, що мають юридичне значення, пов’язаних з оформленням та видачею таких документів.

«6 червня виповнилося 10 років Координаційному центру з надання безоплатної правової допомоги – першій установі системи безоплатної правової допомоги. За ці роки в Україні була вибудована дієва система БПД, аби забезпечити гарантовані Конституцією України права», – додала фахівчиня.

Клієнтам пробації про безоплатну правову допомогу 3