Невигадані історії: маленькі розмальовки від рекрутера 1

Корінці направлень на працевлаштування… за ними чиясь доля, радість та натхнення, можливо нові горизонти. «Звісточка щастя» для нас, фахівців, бо саме вона підтверджує наше втручання та участь в житті людини, особливо в складний для неї період при втраті та надбанні нової роботи. В цьому сенс нашої роботи – допомогти в тяжку хвилину. Способів надати допомогу багато – вислухати, підтримати, запропонувати, навчити, надихнути, змінити, працевлаштувати. Історій працевлаштування теж багато – надихаючих, курйозних, несподіваних, вдячних, щасливих… Ці історії розповідає наш фахівець-рекрутер Ольга Суворова.

Якщо у мене є резюме від претендента, то для нього складається ситуація, як в прислів’ї «Солдат спить, служба йде». Агнеса звернулась до нас, не звільняючись з попереднього місця роботи. Бажаючи змінити діяльність, вона залишила резюме на заміщення вакантної посади «еколог», розповіла про себе, про бачення нової перспективи в своєму житті. Була готова очікувати нових пропозицій від нас стільки, скільки буде треба. Через деякий час саме така вакансія з’явилася в ПРаТ «Українське Дунайське пароплавство». Роботодавцю були відправлені резюме всіх наявних претендентів на цю посаду, в тому числі і резюме нашої героїні. Жінка спокійно продовжувала працювати, не турбуючись, як все станеться, за неї проблеми вирішувались самі, без її участі. До речі, роботодавець запросив на співбесіду саме Агнесу і вона, не витрачаючи великих зусиль, 29 липня 2021 року успішно була працевлаштована на підприємство. Так працює наявність резюме у рекрутера, кар’єрного радника. Грамотне резюме – це гарантований крок до зустрічі з роботодавцем і, як наслідок, набуття бажаної роботи.

Олена звернулась до сектору рекрутингу в пошуках роботи після тривалої перерви у зв’язку з відпусткою по догляду за двома дітьми. У неї вища педагогічна освіта, а саме «Англійська мова та література». Проаналізувавши наявну базу вакансій на сайті izmailcz.com.ua, вирішила почати з лаборанта у вищому навчальному закладі. До декретної відпустки вона працювала викладачем з англійської мови на кафедрі інституту. Після співбесіди з роботодавцем ми з Оленою були приємно вражені пропозицією від ректора вищого навчального закладу – нашій шукачці з першого вересня запропонована посада викладача з англійської мови, яка раніше не була заявлена!! Вкотре переконуєшся: треба зустрічатись та розмовляти з роботодавцем віч-на-віч, не виставляти для себе заздалегідь перепон, які з’являються внаслідок комплексів «я не дуже впевнена (-ий)», «я хвилююсь», «я вже все забула (-в)», «це щось нове для мене», «я ніколи цього не робила (-в), «мені вже пізно щось міняти». Це не поодинокий випадок, коли зустрічаючись з претендентом на одну посаду, роботодавець при співбесіді виявляє інші таланти у нашого кандидата та пропонує йому щось інше, навіть більш привабливе. Для цього важливо враховувати всі нюанси при побудові діалогу, володіти вмінням розкрити свої найкращі вади. «Стукайте, і вам відкриють», заявляйте про себе, докладайте зусиль – та добрі зміни в вашому житті не змусять вас чекати. А ми поруч – допоможемо.

Ізмаїльський міськрайонний центр зайнятості