Невигадані історії: профнавчання, як новий крок у життя 1

Відомим фактом є те, що особи у віці 45+ стикаються з проблемою працевлаштування. І це не лише на висококваліфіковану роботу. Іноді ця проблема посилюється ще і гендерною дискримінацією. Навіть, якщо у вас є великий досвід, активна життєва позиція, знання. Це пов’язано з тим, що несумлінні роботодавці маніпулюють недосвідченою молоддю: за відсутності досвіду роботи пропонують менш низький рівень оплати праці; не пропонують легальне оформлення трудових відносин, лишаючи своїх робітників соціальних пільг. А іноді лишають і заробітку, вигадуючи, наприклад, штрафи за будь якою нагодою. З більш старшим поколінням такі прийоми впливу не завжди проходять, адже вони мають змогу аналізувати власний життєвий та професійний досвід.

Коли ти – жінка. Тобі 45+. За плечима досить пристойний досвід роботи, у тому числі й на керівних посадах, ти можеш оцінювати свої сильні сторони, підкреслюючи її роботодавцеві. Але запропоновані вакантні посади не завжди дорівнюють високому заробітку. Коли потрібен останній, варто проявити креатив і гідно оцінити власні навички та бажання. Хвилювання і забобони про непотрібність на трудовому поприщі, думки про прогалини в уміннях краще залишити без уваги. Іноді потрібно лише зробити крок в бік, а не йти второваною доріжкою.

Розповімо вам саме таку історію. До Ізмаїльської служби зайнятості в останніх числах жовтня 2020 року звернулася Інна В. В цієї гарної, ерудованої жінки – вища освіта. За фахом – вчитель. За плечима досвід роботи вихователем, педагогом-організатором, торгівельними агентом та представником, заступником директора та комерційного директора. Пані Інна звернулася до фахівців центру зайнятості з бажанням знайти собі роботу. Але, або підходящої вакансії не було, або роботодавець – відмовляв. Жінка відвідала онлайн-заходи, серед яких був й вебінари з презентації послуг профнавчання, у тому числі й навчанні в Одеському центрі професійно-технічної освіти ДСЗУ. Ця інформація її дуже зацікавила, й пані Інна прийшла на консультацію до центру зайнятості. Поспілкувавшись зі своїм кар’єрним радником Оксаною Деревенською та завідуючою сектором профорієнтації Галиною Дишлі, вона вирішила навчатися на «адміністратора» в м. Одесі в профтехнічному закладі служби зайнятості.

Вже з 22 грудня в групі розпочалися дистанційні навчання. Онлайн навчання тривало чотири місяці. З послабленням карантинних заходів по області – Одеське ЦПТО ДСЗУ відновило стаціонарні навчання. І пані Інна поїхала до Одеси. В кінці липня навчання було завершено. Ось якими враженнями вона поділилася про місяці навчання: «Я гадала, що знаю майже все. Але, поїхавши на курси, дізналася для себе дуже багато нового та цікавого. По-перше, група, в якій я навчалася, була зі всієї України. Спілкування зі слухачами різних регіонів була лише на користь. Адже можливо аналізувати різні сфери життя, у тому числі й ринок праці різних областей України. До того ж група була дуже різновікова. І я в ній – далеко не найстарша. Як і не наймолодша. Була молодесенька дівчина зі Львова, яка навчається у престижному університеті Івана Франка. Але вирішила отримати професію адміністратора. Отже, молодь замислюється про своє професійне майбутнє, не зупиняючись лише дна дипломі вишу. Це мене вразило.

Чудові, дуже захоплюючі заняття! Окремо хочеться відзначити високий професіоналізм викладачів, добре ставлення до слухачів і прагнення допомогти добитися відмінних результатів. В нас був викладач з Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова. Особливо сподобалися тренінги. На них ми змогли відчути себе справжньою командою. Не менш цікавими були і теоретичні заняття. Цікавий, різноплановий матеріал, а також майстерність педагогів були складовими нашого успішного освоєння курсу. Курс хоч і короткий, всього вісім місяців, але дає абсолютно повне уявлення про одержувану професію. Якщо у здобувача професії є бажання розвиватися в цій області, то всього іншого він доб’ється самостійно, застосувавши отримані знання.

Був й момент, який відмітили викладачі ОЦПТО, бо таке було вперше за роки існування навчального закладу. В нашої групи був міні-випускний вечір. Зі стрічками випускників, з повітряними кульками та солодким столом.

Хочу висловити слова подяки колективу центру зайнятості та відзначити його високу кваліфікацію, чітку і професійну роботу фахівця Галини Дишлі та мого куратора Оксани Деревенської при організації мого навчання».

Тепер важливим завданням фахівців центру зайнятості є працевлаштування пані Інни. Але, вбачаючи її наполегливість, бажання працювати – в неї все вийде!

Ізмаїльський міськрайонний центр зайнятості