Оновлення у декларуванні 1

З 01.12.2021 набрали чинності 4 базові документа НАЗК, які стосуються електронного декларування, зокрема оновлено:

Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0986-21#Text;

затверджено нову форму декларації та Порядок її заповнення та подання https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0987-21#n16;

затверджено нову форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та Порядок інформування НАЗК про суттєві зміни у майновому стані https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0988-21#Text;

затверджено нову форму повідомлення та оновлений порядок повідомлення НАЗК про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0989-21#Text.

Оновленим Порядком подання декларації, зокрема, визначено, що щорічна декларація (особи, яка продовжує працювати та особи, яка звільнилась (після звільнення) (тепер, якщо ви помилилися у визначенні виду декларації не треба подавати ще одну іншого виду, можна виправити вид шляхом зміни відповідної позначки ). Щорічна декларація подається  у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Якщо особа, яка припинила здійснення діяльності, до завершення визначеного Законом «Про запобігання корупції» (далі – Закон) строку подання щорічної декларації знов починає здійснення діяльності, вона подає щорічну декларацію як особа, яка продовжує здійснювати діяльність. Щорічна декларація (після звільнення) у такому випадку не подається;

2) декларація при звільненні – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону  – не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.

Декларація при звільненні не подається у таких випадках:

особа, яка припинила здійснення діяльності на одній посаді, продовжує здійснювати діяльність на іншій посаді;

особа, яка припинила здійснення діяльності, упродовж 30 календарних днів з дня припинення діяльності знову розпочала здійснення діяльності.

Втрата статусу суб’єкта декларування у зв’язку із внесенням змін до закону або статусу юридичної особи публічного права не вважається припиненням діяльності та не зобов’язує особу подавати декларацію будь-якого виду;

3) декларація кандидата на посаду – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини третьої статті 45 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Декларація кандидата на посаду подається до призначення або обрання особи на відповідну посаду, якщо інше не передбачено законом.

Якщо особа подала щорічну декларацію за минулий рік, декларація кандидата на посаду за цей період не подається.

Оновленні роз’яснення щодо заповнення декларацій можна знайти на сайті НАЗК за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/

Звертаємо увагу, що за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 1 ст. 172-6 КУпАП).