Профілактика туберкульозу 1

В березні місяці пройшов місячник боротьби з туберкульозом. Метою такої акції є підвищення обізнаності про глобальну епідемію та засилля щодо боротьби з цією хворобою. Серед соціальних та медичних проблем суспільства туберкульоз посідає особливе місце і залишається небезпекою, зокрема для дітей. Він супроводжує людство з часів його появи. Туберкульозом хворіють і продовжують хворіти в усіх країнах світу. Нажаль, не тільки хворіють від нього, але й помирають.


В березні 2021 року фахівцями із соціальної роботи Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради в закладах загальної середньої освіти проведено 10 заходів з питань профілактики туберкульозу, попередження нещасних випадків серед дітей та дорослих, охоплено 157 чол.

Туберкульоз – хвороба, для якої не існує кордонів та будь-яких соціальних та вікових обмежень. На жаль, ця недуга може затьмарити і найщасливішу пору життя – дитинство.

Головним завданням соціальної профілактики є збереження здоров’я населення, поліпшення соціально-побутових умов життя.

Соціальна профілактика направлена на:

  • оздоровлення умов зовнішнього середовища;
  • підвищення матеріального добробуту населення;
  • укріплення здоров’я населення;
  • поліпшення харчування та життєво-побутових умов;
  • розвиток фізичної культури й спорту;
  • проведення заходів по боротьбі з алкоголізмом, наркоманією, палінням та іншими шкідливими звичками.

Очікуваним результатом є: зниження рівня захворюваності, хворобливості та смертності від туберкульозу та багатьох інших хвороб.

Таким чином, туберкульоз як соціальна хвороба здебільшого залежить від соціальних умов, поліпшення яких сприятиме ліквідації епідемії туберкульозу, а в подальшому й зниженню епідеміологічних показників цього захворювання.

Кожен українець має усвідомити, що його життя і його тривалість залежить, в першу чергу, від нього самого. Основною вимогою є медичне обстеження. Головне – вчасно звернутися до лікаря.

Кожна людини є «архітектором» свого здоров’я та довголіття.

Профілактика туберкульозу 3

Профілактика туберкульозу 5

Профілактика туберкульозу 7

Профілактика туберкульозу 9

Профілактика туберкульозу 11

Профілактика туберкульозу 13

Профілактика туберкульозу 15

Профілактика туберкульозу 17

Профілактика туберкульозу 19