Саф’янівська громада долучилась до святкування Дня вишиванки 1

Сьогодні, 19 травня, відзначається Всесвітній день вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Цьогоріч цьому прекрасному святу вже 16 років.

Вишиванка з давніх-давен є основним елементом українського національного одягу. Вишиті візерунками сорочки – відображення цінностей, традицій, культури та історії нашого народу.

Для наших предків вишиванка була не тільки святковим одягом, а й оберегом. Орнамент, який наносили на сорочку, містив в собі певні символи, які повинні були захистити того, хто її носить, від злих духів і нещасть. Вишивку наносили на рукава і комір так, щоб вона торкалася тіла. Вважалося також, що на зворотному боці вишивки не повинно бути вузликів, оскільки вони можуть принести нещастя.

Свято вишиванки зародилось як студентська ініціатива. Ідею акції у 2006 році запропонувала на той момент студентка Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Леся Воронюк. Вона запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Інші студенти та викладачі підтримали ідею дівчини та одяглись відповідно.

Нині ж у цей день український традиційний одяг надягають усе більше людей не тільки в нашій країні, а по всьому світу.

До святкування Дня вишиванки долучились також працівники Саф’янівської сільської ради, одягнувши гарні українські вишиванки.

Українські традиції – одні з найкрасивіших в світі! І в наших з вами силах поширити їх та розповісти про них всьому. Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, яка прекрасна наша Україна та її символи!