Торгівля людьми є одним з найтяжчих злочинів в усьому світі 1

Торгівля людьми залишається актуальною проблемою для України. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики ,які переживає світ ,створюють загрозу потрапляння в ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення.

Торгівля людьми є не лише сучасною формою рабства, яке порушує права людини, а і є формою насильства, що спричиняє ризик для її життя та здоров’я.

Існує багато факторів ,що спричиняють поширенню торгівлі людьми:

• нестатки;
  • неможливість працевлаштування;
  • безробіття,важке економічне становище громадян;
  • насильство над жінками та дітьми;
  • дискримінація жінок;
  • політична нестабільність;
  • збройні конфлікти;
  • недостовірне подання інформації про життя за кордоном.

Якщо Вас стосується хоча б декілька пунктів із нижче зазначених, то Ви є особою, що постраждала від торгівлі людьми:

• невідповідність умов праці або надання послуг обіцяним;
  • обмеження у вільному пересуванні;
  • заборона вільно пересуватися з рідними;
  • примушування до виконання роботи або надання послуг;
  • застосування насильства або погроз;
  • утримування заробітку або невиплата його взагалі;
  • вилучення паспорта, інших документів;
  • змушування виплачувати неіснуючі борги;
  • змушування жебракувати або займатись протиправною діяльністю.

Потрібно пам’ятати! Жертвою торгівлі людьми може стати кожна людини в досить звичайних життєвих обставинах: досвідчені мігранти,чоловіки та жінки,молоді та похилого віку тощо. Також варто наголосити на тому,що втягують у відповідні ситуації переважно люди ,яким довіряють (близькі люди,друзі,колеги та роботодавці тощо). Поки люди не усвідомлюють особисту загрозу торгівлі людьми , вони не враховуватимуть цей ризик у своїй поведінці.

Якщо Ви потрапили в ситуацію пов’язану із торгівлею людьми, звертайтеся до Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради, фахівці із соціальної роботи кваліфіковано та конфіденційно нададуть Вам відповідні соціальні послуги.

Адреса Центру: м. Ізмаїл, пр. Суворова,28.каб. 10,11.Тел. 6-22-45

Директор Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради Брусова М.В.

Торгівля людьми є одним з найтяжчих злочинів в усьому світі 3