У Саф’янівській громаді відбулась нарада щодо осіннього призову на строкову службу в Збройні Сили України 1

В четвер, 25 листопада, у Саф’янівській сільській раді відбулась нарада із представниками Національної поліції України та Ізмаїльського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

В нараді взяли участь Саф’янівський сільський голова Наталія Тодорова, перший заступник Саф’янівського сільського голови Петро Хаджиков, керуючий справами Саф’янівської сільської ради Вячеслав Суддя, начальник Ізмаїльського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Скоробогатько, начальник відділу призиву Ізмаїльського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Богдан Васькевич, заступник начальника Ізмаїльського районного відділу поліції Віктор Єнакіїв, майор, старший дільничний офіцер Ізмаїльського районного відділу поліції Анатолій Шпилєвий та старости старостинських округів Саф’янівської громади.

На початку наради начальник Ізмаїльського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Скоробогатько доповів про стан справ з осіннім призовом на строкову службу у Саф’янівській громаді.

Кожної весни та осені в Україні проводиться призов на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань. Призову підлягають придатні за станом здоров’я громадяни України, яким виповнилось 18 років та які не досягли 27 річного віку. Термін проходження військової служби для призовників, які мають вищу освіту, складає один рік та півтора року, у яких вона відсутня. Солдати строкової військової служби проходять службу по всій території України, але є можливість проходити поближче до рідного населеного пункту.

Під час наради начальник Ізмаїльського РТЦК Сергій Скоробогатько закликав присутніх сільських голів до співпраці та в допомозі щодо залучення призовників до строкової служби.

Сьогодні багато хто ухиляється від служби, адже існують своєрідні міфи, що всіх, хто потрапляє до військкомату, відправляють до зони проведення ООС (АТО). Сергій Олександрович наголосив, що жодного призовника не відправляють на схід України, тому боятись нічого. Також, він звернувся до призовників та їх батьків, що, згідно ПКМУ 921, призовники за будь-яких обставин повинні в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову прибути до призовної дільниці, не зважаючи отримана повістка чи ні.

«Важливо не уникати військкомату, а самостійно з’являтись для визначення ступеня придатності, отримання законного права на відстрочку (за сімейними обставинами, для продовження освіти та інших). З кожним призовником проводиться бесіда, вивчаються його особисті якості, з’ясовуються проблемні питання, які заважають проходити строкову військову службу та шукаються спільні шляхи їх вирішення. Не треба боятись».

Якщо призовник виявив бажання проходити строкову військову службу і не має ніяких перешкод, йому складають особову справу призовника та безкоштовно відправляються з супроводжуючим на обласний збірний пункт Одеського обласного військкомату для проходження остаточного медичного огляду та комплектування до команди (за можливості, спільно з призовником визначається зручна дата відправки, рід військ, який більше подобається).

Солдати строкової військової служби отримують щомісячну заробітну плату, першу матеріальну допомогу у розмірі 4000 грн., речове забезпечення, можливість отримати водійське посвідчення.

Начальник Ізмаїльського РТЦК та СП Сергій Скоробогатько також зазначив:

«Призовникам, які ухиляються від проходження строкової військової служби, погрожує адміністративне покарання у вигляді грошового стягнення у розмірі від 850 грн. до 1700 грн., та кримінальна відповідальність у вигляді обмеження волі строком до 3 років».

Крім цього, під час наради із адміністрацією Саф’янівської сільської ради та старостами населених пунктів громади заступник начальника Ізмаїльського районного відділу поліції Віктор Єнакіїв та майор, старший дільничний офіцер Ізмаїльського районного відділу поліції Анатолій Шпилєвий обговорили працю дільничних та офіцерів громади.

Нагадаємо, що весною Саф’янівська сільська рада долучилась до проекту «Поліцейський офіцер громади», який передбачає закріплення за кожною громадою поліцейських залежно від кількості її мешканців. Зокрема, в Саф’янівській сільській раді працюватимуть сім поліцейських офіцерів. Наразі вже працюють два поліцейських, решта проходить підготовку.