У Саф’янівській громаді вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1
Відповідно до Указу Президента, починаючи з 2006 року, 14 грудня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя, зумів зупинити ядерного монстра.
Дана дата обрана була не випадково, адже саме цього дня, 32 року тому, відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.

Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незавиваючою раною болю і втрат. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети. Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ. Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони зупинили невидимого і дуже підступного ворога. На жаль, не всі вийшли з того пекла живими, багатьох не стало згодом.
Сьогодні по всій Україні проходять тематичні заходи. Зокрема, в Саф’янівській сільській територіальній громаді, яка є найбільшою громадою в Україні, відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку.
В церемонії покладання квітів взяли участь Саф‘янівський сільський голова Наталія Тодорова, секретар Саф’янівської сільської ради Сергій Мазур, перший заступник голови Саф‘янівської сільської ради Петро Хаджиков, заступник голови Саф‘янівської сільської ради Іван Чепой, керуючий справами Саф‘янівської сільської ради Вячеслав Суддя, начальник відділу культури, молоді, туризму та спорту Саф’янівської сільської ради Людмила Дерменжи, начальник відділу організаційно-кадрової роботи Саф‘янівської сільської ради Ірина Аношина та діловод с. Саф‘яни Ольга Харченко.
Адміністрація Саф‘янівської сільської ради висловлює велику пошану ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Низько схиляє голови перед тими, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий обов’язок перед рідною землею і перед рідним народом – зупинив ескалацію катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України, інших народів сусідніх і не сусідніх держав.
Обов’язок кожного з нас – пам’ятати про це й підтримувати тих, до кого у сім’ю прийшла чорнобильська біда!