В Саф’янівській громаді розглянули питання щодо розчистки каналу «Громадський» 1

У четвер, 23 вересня, у Саф’янівській сільській раді під головуванням Саф’янівського сільського голови Наталії Тодорової відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Саф’янівської громади щодо розчистки каналу «Громадський».

Канал «Громадський» з’єднує Дунай з комплексом Старонекрасівських плавнів, в тому числі з озерами Саф’яни та Катлабух. Канал з часом втратив свою водопропускну здатність, замулився та заріс рослинністю. Природним чином, такий стан справ порушив природний водообмін між Дунаєм та придунайськими озерами, що призвело до обміління водойому та погіршення загальної екологічної ситуації в регіоні.

Начальник Ізмаїльського управління водного господарства Панас Жечков доповів, що на теперішній час, канал «Громадський» замулений на 90%, а в деяких місцях в районі с. Стара-Некрасівка на 100%. Фактичний рівень води у водосховищі Катлабух знову наближається до рівня мертвого об’єму, падає підземний горизонт ґрунтових вод, а водосховище Саф’ян знову пересихає. Мешканці Саф’ян не мають можливості здійснювати забір води насосними станціями, які подають воду для господарсько-побутових потреб.

Панас Іванович наголосив, що якщо вчасно не виконати днопоглиблення каналу «Громадський», це знову призведе до маловоддя та погіршення екологічної ситуації в басейні водосховищ Саф’ян та Катлабух.

За результатами засідання, комісія вирішила: Саф‘янівській сільській раді на черговій сесії виділити кошти на проведення днопоглиблювальних робіт на каналі « Громадський» та рекомендувати підприємствам, які здійснюють свою господарську діяльність на вищезазначених озерах, прийняти дольову участь у розчистці каналу.