В Саф’янівській громаді відбулось засідання комісії з мобілізації доходів до бюджету Саф’янівської сільської територіальної громади та погашення заборгованості до бюджетів всіх рівнів 1

Сьогодні в Саф’янівській сільській раді пройшло засідання комісії з мобілізації доходів до бюджету Саф’янівської сільської територіальної громади та погашення заборгованості до бюджетів всіх рівнів.

Начальник південного відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб головного управління ДПС в Одеській області Анастасія Узун доповіла, що Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами Податкового кодексу України, відповідно до норм якого подавати податкові декларації про майновий стан і доходи необхідно і одноосібникам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Декларація за 2021 рік подається до 01.05.2022 року.

Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню ПДФО за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5%.

Під час засідання комісії був здійснений аналіз подачі декларацій у розрізі кожного старостинського округу.

Старости отримали відповіді на проблемні питання подачі декларацій та сплати земельного податку громадянами.