В Саф’янівській громаді відкрився перший «Клас безпеки» 1

Сьогодні, 23 грудня, в Ларжанському закладі загальної середньої освіти відбулось урочисте відкриття першого в громаді «Класу безпеки», в якому взяли участь Саф’янівський сільський голова Наталія Тодорова, начальник управління освіти Саф’янівської сільської ради Тетяна Якименко, староста села Ларжанка Алла Шевченко, начальник ВОНПР та ЗЦЗ Ізмаїльського району РУ ГУ ДСНС України в Одеській області Ганна Подаруєва, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Ізмаїльського району РУ ГУ ДСНС України в Одеській області Вікторія Курашова та начальник відділу дошкільної та позашкільної освіти управління освіти Саф’янівської сільської ради Ольга Кіосєва.

Основною метою створення «Класу безпеки» передбачено посилення профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності здобувачів освіти, формування в учнів здоров’язбережувальних компетентностей, знань правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги.

Директор Ларжанського ЗЗСО Світлана Рудакова презентувала тематичні зони класу, які практично допоможуть пояснити дітям основні правила безпечної поведінки. Розташування усіх зон, а саме пожежної безпеки, домедичної допомоги, дорожнього руху, безпеки життєдіяльності у різних сферах життя, мінної безпеки та правил поведінки під час воєнного стану, ігрової та психологічного розвантаження, дозволять практично пояснити дітям основні правила безпечної поведінки і швидко опанувати алгоритми дій у різних надзвичайних ситуаціях. Усі локації інтерактивні, забезпечені інформаційними матеріалами, муляжами, інвентарем для домедичної допомоги, спецодягом.

Першими відвідувачами «Класу безпеки» стали учні 6 класу у супроводі класного керівника Тетяни Пагул, яка спільно з представниками ДСНС провела виховний захід «Подорож країною Безпеки». Для дітей це був сюрприз, вони були в захваті від побаченого, від безпосередньої участі, з цікавістю переходили від одного етапу до іншого. На жаль, багаторазові сигнали повітряної тривоги не дозволили його завершити в межах кабінету. Однак, діти продемонстрували обізнаність та відпрацьований до автоматизму алгоритм дій під час сигналу «Повітряна тривога».

Це перший такий клас у громаді і це важливо, що він запрацював. У 2023 році планується відкриття таких класів у всіх школах громади.

Тримаємо освітянський фронт заради життя і безпеки наших дітей!