В Саф’янівській громаді вшанували пам'ять учасників бойових дій на території інших держав 1

Сьогодні Україна відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.   Пам’ятну дату було встановлено 14 років тому.  Її обрали не випадково. Саме цього дня відзначали річницю завершення виведення радянських військ із Афганістану.

Афганістан… У нашій свідомості це слово стало синонімом справжнього людського лиха, справжнього пекла. Афганська війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, понівечила долі.

Зі всіх сучасних збройних конфліктів афганська війна була найкривавішою,  її тінь торкнулась майже кожної української родини.

Вона стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей – тих, хто безпосередньо знаходився на Афганській землі, і тих, хто безмежно довгими й тривожними днями і ночами чекав вдома повернення своїх синів,  чоловіків, батьків, коханих, друзів.

Через горнило цієї війни пройшли 160 тисяч наших співвітчизників, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

Священною є пам’ять про героїзм, мужність при виконанні інтернаціонального обов’язку, готовність платити найдорожчу ціну – своє життя.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33-ї річниці виведення військ з Афганістану в Саф’янівській сільській територіальній громаді відбулось покладання квітів до Пам’ятника невідомому солдату в селі Саф’яни.

В церемонії покладання квітів взяли участь Саф‘янівський сільський голова Наталія Тодорова, секретар Саф’янівської сільської ради Сергій Мазур, перший заступник голови Саф‘янівської сільської ради Петро Хаджиков, керуючий справами Саф‘янівської сільської ради Вячеслав Суддя, начальник відділу культури, молоді, туризму та спорту Саф’янівської сільської ради Людмила Дерменжи, начальник відділу організаційно-кадрової роботи Саф‘янівської сільської ради Ірина Аношина, депутат Саф’янівської сільської ради Тетяна Бурковська, директор Саф’янського закладу загальної середньої освіти Наталя Тарасенко, діловод с. Саф‘яни Ольга Харченко та керівник народного хорового колективу «Джерело» Руслан Погребний.

Адміністрація Саф‘янівської сільської ради висловлює велику пошану воїнам-афганцям та низько схиляє голови перед тими, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя у цій кровопролитній війні.

Наш святий обов’язок – це шанувати пам’ять цих героїв, допомагати сім’ям померлих і тих, хто не повернувся. Вічна їм пам’ять.