В Саф‘янівській сільській раді відбулась чергова адміністративна комісія 1

У п’ятницю, 27 травня, під керівництвом першого заступника Саф’янівського сільського голови Петра Хаджикова відбулась адміністративна комісія при виконавчому комітеті Саф’янівської сільської ради.

В комісії взяли участь керуючий справами Саф’янівської сільської ради Вячеслав Суддя, начальник відділу юридичного забезпечення та з питань запобігання та виявлення корупції Саф’янівської сільської ради Валерія Шульга, начальник управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва, дорожнього господарства та інвестицій Саф’янівської сільської ради Петро Делігіоз та головний спеціаліст відділу сільського господарства та економіки Олександр Череш.

На порядок денний була винесена справа про адміністративне правопорушення за ознаками ч. 1 ст. 155 КУпАП України – порушення правил торгівлі, а саме непроходження періодичного медичного огляду продавцем продовольчого магазину.

У зв’язку з тим, що відповідальність за організацію проходження працівниками обов’язкових медичних оглядів і за допуск до роботи осіб, які не пройшли обов’язкових медичних оглядів, покладається на роботодавців, а також, оцінивши надані докази, адміністративна комісія дійшла висновку про відсутність у діях працівника складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155 КУпАП.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення за даним фактом закрито за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Особа, щодо якої складено протокол, попереджена про необхідність проходження у встановленому законом порядку попередніх та періодичних медичних оглядів працівниками підприємств, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб.

Також звертаємо увагу роботодавців!

Відповідно до ч. 1-2 ст. 169 КЗпП України роботодавець зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Переліки робіт, для виконання яких є обов’язковим проходження медогляду, затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246 та Постановою КМУ від 23 травня 2001 р. № 559.

Суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити наявність у працівників, що здійснюють продаж продовольчих товарів, особистих медичних книжок установленого зразка, організацію і своєчасність проходження ними медичних оглядів та контроль за допуском їх до роботи за наявності необхідного медичного висновку.

За порушення вимог щодо охорони праці та допуск до роботи працівників, які мали пройти обов’язковий медичний огляд, на роботодавця покладається відповідальність відповідно до Кодексу адміністративних правопорушень України та Кодексу законів про працю України.