В Саф’янівській сільській раді відбулась нарада щодо захисту прав дітей 1

В Саф’янівській сільській раді відбулась нарада за участю секретаря Саф’янівської сільської ради Сергія Мазура, першого заступника Саф’янівського сільського голови Петра Хаджикова, заступника Саф’янівського сільського голови Івана Чепоя, керуючого справами Саф’янівської сільської ради Вячеслава Судді та керівників структурних підрозділів громади, дотичних до захисту прав дітей.

Під час наради обговорені питання щодо захисту прав дітей на території Саф’янівської громади та змін в чинному законодавстві.

Наразі на території громади проживає 10453 дитини.

На первинному обліку в службі у справах дітей перебуває 101 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, з яких 77 дітей виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, 8 – в прийомних сім’ях, в інтернатних закладах перебуває 16 дітей. З загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання охоплено 84% дітей.

На території громади функціонує 5 прийомних сімей, в яких виховується 13 дітей.

З початку 2022 року на первинний облік в службі у справах дітей поставлено 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 5 дітей влаштовано під опіку, 1 – до будинку дитини.

Зі 101 дитини-сироти та дитини, які позбавлені батьківського піклування, мають житло на праві власності 7 дітей, на праві користування – 61, не мають житла – 33.

На обліку дітей, що проживають в сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, перебуває 24 дитини.

На території громади проживає 547 дітей, що мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Представниками служби у справах дітей, центру соціальних служб, управління освіти, старостинських округів, медичними працівниками, поліцейськими офіцерами громади перевіряються умови проживання дітей підоблікових категорій, за необхідності надається адресна допомога.

Нарада пройшла в конструктивному руслі. За результатами обговорення надані рекомендації щодо подальшої роботи з урахуванням умов воєнного стану, визначені шляхи та механізми вирішення проблемних питань щодо захисту прав дітей.