Вакцинація чи реанімація? 1

УВАГА: ВАЖЛИВО!
Вакцинація чи реанімація?

Епідемічна ситуація по захворюваності на коронавірусну інфекцію (COVID-19) на Ізмаїльщині продовжує стрімко погіршуватися. Кількість пацієнтів, госпіталізованих до інфекційного відділення Центральної районної лікарні, суттєво зросла. Переважна більшість осіб, які потрапляють до інфекційної лікарні, перебувають у тяжкому чи вкрай тяжкому стані та потребують кисневої підтримки.

Яка ситуація із заповненістю ліжок у відділенні і перебігом хвороби у пацієнтів наразі, розповіла завідуюча інфекційним відділенням КНП Саф’янівської сільської ради «Центральна районна лікарня» Ніколаєва Ганна Петрівна.

За її словами, станом на ранок 2 листопада 2021 року до інфекційного відділення було госпіталізовано 119 пацієнтів. Із них у 83-х осіб підтверджений діагноз COVID-19 (і переважна більшість хворих – кисневозалежні!). 18 осіб мають вкрай тяжкий перебіг коронавірусної хвороби. Четверо пацієнтів з COVID-19 у критичному стані підключені до апаратів штучної вентиляції легень.

– На сьогоднішній день ситуація з розповсюдженням коронавірусної інфекції найскладніша за весь період епідемії. Наразі навантаження на лікарів та медсестер інфекційного відділення збільшилося в рази. Щодня хворих на коронавірусну інфекцію дуже багато. Хвороба у людей протікає набагато важче, у пацієнтів спостерігаються серйозніші наслідки. У відділенні задіяно все наявне кисневе обладнання. Вільних ліжок для пацієнтів практично не залишилося.Ситуація близька до критичної, – підкреслила Г.П. Ніколаєва. – На жаль, всі пацієнти, які перебувають на лікуванні в інфекційному відділенні, не вакциновані від коронавірусної хвороби.

У зв’язку з цим вкотре звертаємося до жителів Саф’янівської громади з проханням подбати про своє здоров’я та здоров’я оточуючих і якнайшвидше зробити щеплення від COVID-19.

Пам’ятайте, що на сьогоднішній день у боротьбі проти коронавірусної інфекції іншої альтернативи, окрім вакцинації, немає! Це єдиний спосіб захиститися від інфікування та його наслідків, повернутися до звичного життя, зберегти своє життя, своїх рідних та близьких.