Акція «Ні торгівлі людьми!» до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми 1

Торгівля людьми залишається актуальною проблемою для України. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, які переживає світ, створюють загрозу потрапляння в ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення.

Торгівля людьми є не лише сучасною формою рабства, яке порушує права людини, а і є формою насильства, що спричиняє ризик для її життя та здоров’я.

Центром соціальних служб Саф’янівської сільської ради проводиться акція «Ні торгівлі людьми!» серед дітей, молоді, дорослого населення Саф’янівської територіальної громади.

Фахівцями Центру проводиться профілактична робота з метою попередження потрапляння осіб у складні життєві обставини, які пов’язані із торгівлею людьми.

Існує багато факторів ,що спричиняють поширенню торгівлі людьми:

– нестатки;
– неможливість працевлаштування;
– безробіття,важке економічне становище громадян;
– насильство над жінками та дітьми;
– дискримінація жінок;
– політична нестабільність;
– збройні конфлікти;
– недостовірне подання інформації про життя за кордоном.

Якщо Вас стосується хоча б декілька пунктів із нижче зазначених, то Ви є особою, що постраждала від торгівлі людьми:

• невідповідність умов праці або надання послуг обіцяним;
• обмеження у вільному пересуванні;
• заборона вільно пересуватися з рідними;
• примушування до виконання роботи або надання послуг;
• застосування насильства або погроз;
• утримування заробітку або невиплата його взагалі;
• вилучення паспорта, інших документів;
• змушування виплачувати неіснуючі борги;
• змушування жебракувати або займатись протиправною діяльністю.

Потрібно пам’ятати! Жертвою торгівлі людьми може стати кожна людини в досить звичайних життєвих обставинах: досвідчені мігранти,чоловіки та жінки,молоді та похилого віку тощо. Також варто наголосити на тому,що втягують у відповідні ситуації переважно люди ,яким довіряють (близькі люди,друзі,колеги та роботодавці тощо).

Поки люди не усвідомлюють особисту загрозу торгівлі людьми , вони не враховуватимуть цей ризик у своїй поведінці.

Як не стати жертвою торгівлі людьми.

Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 5 правил безпеки!

1.​Надавайте документи лише офіційним особам, збережіть їх електронні копії
2.​Повідомляйте близьким про деталі поїздки
3.​Не віддавайте нікому мобільний телефон
4.​Повідомляйте рідним про місце перебування та роботи.
5.​Домовтесь про кодове слово, яке повідомить, що Ви в небезпеці
6.​Приймайте допомогу лише від офіційних організацій та перевірених осіб
7.​У разі необхідності звертайтесь по допомогу:
Національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (0 800 505 501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні,
527– безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні,
527.org.ua – електронні консультації).
2. Урядова гаряча лінія (1545).
Відповідно до Закону України “Про протидію торгівлі людьми” особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

Якщо Ви потрапили в ситуацію пов’язану із торгівлею людьми, звертайтеся до Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради, фахівці із соціальної роботи кваліфіковано та конфіденційно нададуть Вам відповідні соціальні послуги.

Адреса Центру: м. Ізмаїл, пр. Незалежності,28

Фото доступне за посиланням: https://www.facebook.com/safianyotg/posts/pfbid0Vse1wquLaysGisA4fSRh4GDCSG2kXGXx6zuW3GjJSqQichK2AgeykWEGMAGgGEcpl