Робота на пасічному господарстві передбачає виконання багатьох обов’язків. Серед них немає незначних та неважливих. Кожна дрібниця має значення та впливає на продуктивність роботи бджіл. Щороку бджолярі проводять важливий захід – весняну ревізію бджіл. Ця процедура проводиться відразу після закінчення зимівлі, огляду вуликів і вирішення виявлених проблем. Оберіть теплий день і підготуйтеся до роботи у другій половині. Якщо на вулиці вітер чи негода – весняну ревізію бджолиних сімей краше відкласти, адже підвищуються ризики переохолодження та озлоблення комах. Температура повітря при огляді сім’ї не повинна бути нижчою за 12 градусів Цельсія. Одна з головних умов – перший обліт уже має відбутися. Огляди починають з потенційно слабких та хворих сімей. Для їх визначення рекомендується придивитися до комах під час першого обльоту та скласти попередній графік ревізії.
Весняна ревізія бджолосімей проводиться для визначення стану кожної сім’ї та підбору оптимальних методів вирішення виявлених проблем.
Весняна ревізія бджіл допомагає визначити:
• кількісні та якісні характеристики кормів;
• силу бджолосім’ї;
• стан матки та розплоду, наявність засіву;
• загальний санітарно-гігієнічний стан гнізда.
Ізмаїльське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області наголошує: для того щоб попередити виникнення інфекційний та інвазійних захворювань бджіл, необхідно проводити весняну ревізію пасіки.
Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 19.02.2021 № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», затверджено План породного районування бджіл, Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, Порядок реєстрації пасіки, Інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захист}- рослин.
Згідно Порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки щорічно до 15 травня проводиться весняний облік пасік, результати здійснення ветеринарно- санітарних заходів вносяться в додаток паспорта пасіки посадовою особою територіального орган}- компетентного органу..
Під час здійснення весняної ревізії фахівець проводить клінічний огляд бджоло-сімей, відбирає патологічний матеріал (підмор бджіл та розплід) для проведення лабораторних досліджень на інфекційні та інвазійні захворювання, а саме: американський та європейський гнильці, нозематоз, варроатоз та акарапідоз.
За результатом клінічного огляду та лабораторних досліджень вносяться відомості у паспорт пасіки та засвідчується її ветеринарно-санітарний стан.
Під час проведення весняної ревізії зареєстрованих пасік проводиться клінічний огляд 10% наявних бджолосімей, від яких відбирається патологічний матеріал для проведення лабораторного дослідження на, нозематоз, акарапідоз бджіл та 1% на Європейський та Американський гнильці.
Кожний пасічник бажає мати здорові та повноцінні бджолині сім’ї для отримання доброякісної продукції бджільництва.
В разі виникнення питань та для надання консультативної допомоги звертатись до Ізмаїльського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області за адресою: м. Ізмаїл, вул.Вячеслава Чорновола, 2.