Патронат над дитиною як напрямок працевлаштування 1

У понеділок, 29 липня, між Службою у справах дітей, Центром соціальних служб Саф’янівської сільської ради та Ізмаїльською філією Одеського обласного центру зайнятості підписано Меморандум про співпрацю у пошуку та відбору кандидатів в патронатні вихователі та помічники патронатного вихователя, зокрема з числа безробітних.

Згідно Меморандуму, клієнтам служби зайнятості пропонується можливість отримання професійного досвіду шляхом альтернативної зайнятості через патронатство. В рамках даної послуги, передбачено тимчасовий догляд та виховання дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, в сім’ї патронатного вихователя на професійній основі. Дитина може перебувати в сім’ї патронатного вихователя до 6 місяців, впродовж яких її сім’я, за підтримки соціальних служб, має змогу подолати складні життєві обставини та повернути дитину. В іншому випадку приймається рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Пошук кандидатів у патронатні вихователі та первинний відбір забезпечує служба у справах дітей у співпраці, зокрема, з центром зайнятості. Пошук кандидатів у патронатні вихователі на рівні територіальної громади проводиться шляхом інформаційних кампаній, співбесід і консультацій з особами, які виявили бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя.

Безробітним це дасть можливість отримати професійний досвід та реалізувати себе професійно через виховання дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Основними умовами для кандидатів у патронатні вихователі є належні житлові та побутові умови, наявність добровільного помічника та готовність до навчання.

Патронат над дитиною як напрямок працевлаштування 3