У п’ятницю, 12 листопада, відбулась важлива подія для всієї Бессарабії – проведено роботи з розчищення каналу Громадський, який відіграє важливу роль для водообміну системи Старонекрасівських плавнів із Дунаєм.
Це стало можливим завдяки колективній та злагодженій роботі Саф’янівської сільської ради, Ізмаїльського управління водного господарства, громадських організацій “Ревалдинг Україна” та “Центр регіональних досліджень”, а також АРК “Придунайська нива”.
Протягом останніх кількох років канал замулився та заріс рослинністю, втративши водопропускну здатність. Це спричинило обміління водойм та загальне погіршення екологічної ситуації. Потрібно було негайно вирішувати ситуацію із розчищенням каналу.
«У 2017 році нами було виготовлено проектно – кошторисну документацію на загальну суму 32,7 млн.грн. з розчищення каналу громадський. Протягом останніх років були неодноразові звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного фонду регіонального розвитку. У 2020 році відбуляся торги на проведення робіт по розчистці вищезазначеного каналу. Роботи не розпочалися, не було фінансування. В жовтні місяці поточного року на засідання косімії ТБ та НС в Саф’янівській сільській раді було розглянуто звернення директора Ізмаїльського управління водного господарства Афанасій Жечков щодо виділення фінансування на проведення робіт з розчистки каналу. Участь в засіданні комісії прийняло рибо господарське підприємство АРК « Придунайська нива». Членами комісії було прийнято спільне рішення щодо спроби самотужки зробити роботи, які допоможуть потрапляти воді із р.Дунай в озеро Катлабух, а потім відповідно до озера Саф’яни. І саме сьогодні, за місяць, ми бачимо підсумок цих спільних робіт, за що я дуже вдячна всім, хто брав участь», – зазначив Саф’янівський сільський голова Наталія Тодорова.
Окрім розчищення каналу силами Ізмаїльського УВГ проведено ремонт шлюзу. Робітники демонтували ржаві затвори, очистили їх від корозії, відремонтували, замінили гумові ущільнювачі та знову встановили.
Саме завдяки злагодженій роботі Саф’янівської громади в особі Саф’янівського сільського голови Наталії Тодорової, директора Ізмаїльського управління водного господарства Афанасія Жечкова, керівника ГО “Ревалдинг Україна” Михайла Нестеренка, директора Центру регіональних досліджень” Ігоря Студеннікова, директора АРК «Придунайська Нива» Андрія Іванова та спеціаліста з відновлення природних екосистем Олега Д’якова плавні отримали можливість відновлення.