Рятувальники Ізмаїльського району попереджають про пожежну небезпеку 1

З початку 2024 року на території Ізмаїльського району виникло 240 пожеж на відкритих територіях (Ізмаїльська ТГ – 55, Саф’янівська ТГ – 51, Суворовська ТГ – 3, Ренійська ТГ – 64, Кілійська ТГ – 52, Вилківська ТГ – 15), що складає 75% від загальної кількості пожеж (всього виникло 321 пожежа).

Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

З початку липня місяця 2024 року на території Ізмаїльського району виникло 68 пожеж на відкритих територіях.

За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру у період з 8 по 15 липня 2024 року майже на всій території України очікується найвищий клас пожежної небезпеки. Максимальна температура вдень становитиме 35-38°, та місцями надзвичайна спека 40-41°, що близько до абсолютних максимумів температури зафіксованих в Україні за всю історію спостережень.

Погодні умови сприятимуть високій ймовірності виникнення та розповсюдження пожеж в екосистемах, при наявності джерел займання (відкритого вогню), можуть негативно впливати на самопочуття людей, призвести до ускладнення роботи комунальних служб, енергетичних підприємств, погіршення умов життєзабезпечення населення.

З метою вжиття додаткових заходів щодо протидії пожежам у природних екосистемах, Ізмаїльське районне управління Головного управління ДСНС України в Одеській області звертається до громадян, керівників підприємств, установ та організацій не провокувати виникнення пожеж в природних екосистемах та на відкритих територіях.

Рятувальники закликають дотримуватись наступних правил пожежної безпеки:

📍 не спалювати суху рослинність, стерню та не створювати смітники на територіях природних екосистем, лісового та заповідного фонду, житлового та дачного сектору;
📍 територія повинна систематично буде очищена від сухої рослинності та сміття, котрі необхідно регулярно видаляти (вивозити) у спеціально відведені місця;
📍 розводити багаття, користуватися відкритим вогнем на відстані менше 30 м від будівель та споруд, викидати незагашене вугілля забороняється;
📍 дотримуватись вимог безпеки під час відпочинку та проведення господарських робіт;
📍 місце відпочинку потрібно прибрати, адже залишені на сонці скляні пляшки здатні спрацювати як запалювальні лінзи, переконатись, що горіння відсутнє;
📍 не залишати дітей без нагляду, пояснювати їм правила безпеки.

Додатково рятувальники наголошують, що Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання рослинності або її залишків, а саме:

Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, –
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З початку 2024 року інспекторським складом Ізмаїльського районного управління до адміністративної відповідальності притягнуто 28 порушників вимог пожежної безпеки, з них 14 за самовільне випалювання рослинності або її залишків.

В разі виявлення пожежі, повідомляйте Службу порятунку за номером «101».