"У пісні крила лебедині": в селі Кислиця відбувся музично - поетичний захід 1

Я на рідній мові щастя зичу,
Хай добро хлібину кожному несе.
У гостинну хату всіх покличу,
І вони, я впевнена, зрозуміють слово,
Де матусі ласка, батьківське тепло
Де вкраїнська мова пахне барвінково,
Де вкраїнська пісня розправля крило.

Минулого тижня в Кислицькій бібліотеці – філії бібліотекарем та колективом Будинку культури проведено музично – поетичний захід “У пісні крила лебедині”.

Українська пісня виражає національну ідентичність і культурну спадщину українського народу. Вона є засобом збереження та розвитку культури, мови та традицій, що є ключовим фактором української самобутності.

Під час заходу присутні дізналися про розвиток української пісні, її напрямки, познайомились з виставкою вінілових платівок та компакт – дисків українських виконавців з приватної колекції директора Будинка культури села Кислиця Вячеслава Кравченко. Також гості послухали пісні у виконанні Софії Ротару, Алли Кудлай, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Оксани Білозір, Ніни Матвієнко, Наталки Могилевської, Руслани, Русі, “Авіатор”, “Океан Ельзи”, “Антитіла”, “Казка” та інших виконавців.

До уваги гостей музично – поетичного вечора було презентовано нову пісню “Небачене побачено” у виконанні Віталія Козловського, яку на вірші Ліни Костенко написав наш земляк Ігор Татаренко.

Захід закінчився чаюванням зі смаколиками та колективним виконанням пісні “Червона рута”, яку 52 роки тому написав видатний композитор Володимир Івасюк.