В своїй роботі, громади часто зустрічаються з конфліктами, що виникають з різних сфер життєдіяльності (реформування, соціальні питання та ін.), і важливою складовою є саме комунікація, готовність йти на діалог різних сторін.
Протягом тижня з 27 по 1 жовтня цього року в місті Одеса учасники з числа представників громадськості та місцевих рад, що приймають участь в проєкті навчались практичним навикам здійснення моніторингу, аналізу та роботи з викликами та непорозуміннями, що виникають в громадах.
Під час навчання за допомогою професійного супроводу експертів громадської організації «Інститут миру та порозуміння», учасники обмінювались досвідом, як вирішуються конфліктні або проблемні питання в їх громадах, шукали спільні рішення та за допомогою практичних завдань моделювали вирішення складних життєвих ситуацій, підвищували комунікативні навики в роботі.
До діалогової ініціативної групи від Са’фянівської сільської територіальної громади увійшли: депутат сільської ради Петро Делігіоз, завідувач сектору дорожнього господарства та інвестицій управління ЖКГ – Вікторія Мілкова, староста села Нова Некрасівка – Ольга Колодєєва та психолог Бросківської загальноосвітньої середньої школи – Ірина Проскуріна. Наступними кроками для учасників стане застосування отриманих знань на практиці в своїх громадах та робота з проблемними питаннями, що викликають непорозуміння та конфлікти на місцевому рівні.
Враження учасників проекту:
- Для громад такі навчання дуже цінні, оскільки вони дають змогу обмінятись досвідом з іншими громадами та побачити спільні проблемні питання в комунікації. А також, сподіваємось, що створення діалогових груп дозволить систематизувати роботу щодо розвитку діалогу, роботи з конфліктами, що виникають та працювати не тільки на їх вирішення, але і попередження спільно з громадськістю (Петро Делігіоз).
- Проект надав змогу подивитися на конфлікти під іншим кутом, ми не завжди усвідомлюємо чого ми прагнемо насправді, коли вступаємо в той чи інший конфлікт. Співпраця можлива лише тоді, коли всі учасники конфлікту відкрито готові заявити про свої потреби. Навчання ще триває, це безумовно цікавий процес, будемо працювати надалі, щоб в нашій громаді створити високий рівень довіри громадськості до місцевої влади (Ольга Колодєєва).
Для інформації. Проєкт направлений на підготовку та залучення представників місцевих громад у розв’язанні конфліктів, що виникають в громаді за допомогою впровадження роботи діалогових ініціативних груп.
Участь в проєкті дозволить громадам вибудувати власні системи роботи зі складними ситуаціями, мати доступ до фахового супроводу, а також сприятиме зростанню соціальної згуртованості в самій громаді та розвитку комунікації між громадами.
Окрім Сафянівської громади, участь в проєкті приймають Суворівська, Красносільська, Березівська, Татарбунарська, Слобідська територіальні громади.
Проєкт “Розвиток системної та стійкої трансформації конфліктів в Одеській області” (пілотний етап)” впроваджується ВГО „Асоціація підтримки місцевої самоорганізації населення”, ГО „Регіональний аналітичний центр”, БФ „Карітас Одеса УГКЦ”, ГО “Інститут мирі у порозуміння” у партнерстві з німецькою миротворчою організацією “Форум громадянської служби миру (forumZFD) на території кількох об’єднаних територіальних громад Одеської області.