В Саф’янівській громаді розглянули питання щодо поповнення озера Катлабух 1
У вівторок, 18 січня, у Саф’янівській сільській раді під головуванням Саф’янівського сільського голови Наталії Тодорової відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Саф’янівської громади щодо поповнення озера Катлабух.

Озеро Катлабух, яке розташовано на території Саф’янівської сільської ради, є єдиним джерелом водопостачання населених пунктів, які розташовані на його березі. Вода в озері використовується на побутові та сільськогосподарські потреби.
Відсутність водообміну протягом тривалого часу та спекотне літо погіршують якість води, у наслідок чого спостерігається тривале цвітіння води, яке має негативний вплив на врожайність сільськогосподарських культур та приріст риби в озері.
Станом на 11 січня рівень води озера Катлабух наблизився до рівня мертвого об’єму та складає 0,88 мБС. Низький рівень води на р. Дунай спостерігається з липня місяця 2021 року, що не дає змоги здійснювати самовпливно поповнення озера Катлабух до НПУ.
За прогнозом Дунайської гідрометеорологічної обсерваторії найближчим часом не очікується значного зростання рівнів води р. Дунай, як наслідок відсутності опадів в басейні. Щорічне випаровування з поверхні води в озері Катлабух складає 850-1200 мм. Тому існує щорічна загроза відсутності води в озері Катлабух.
За результатами засідання, комісія вирішила звернутись:
• до Ізмаїльської районної державної адміністрації щодо розгляду питання примусового поповнення води озера Катлабух на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ізмаїльської районної державної адміністрації;
• до Одеської обласної ради та до Одеської обласної державної адміністрації щодо розгляду на засіданні комісії з питань техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації питання виділення коштів у розмірі 17773,9 тис. грн. для примусового поповнення води озера Катлабух насосною станцією ГНС-СЗС Ізмаїльського управління водного господарства в об’ємі 67960,0 тис. м згідно розрахунку об’єму води та коштів для її перекачки.