У вівторок, 18 січня, у Саф’янівській сільській раді під головуванням Саф’янівського сільського голови Наталії Тодорової відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Саф’янівської громади щодо стану Кислицького рукава р. Дунай.
Начальник Ізмаїльського управління водного господарства Панас Жечков зазначив, що в районі 18 км Кислицького рукава р. Дунай (за шлюзом «Громадський») спостерігається інтенсивний намив острова, зменшується ширина Кислицького рукава та втрата води по рукаву.
На даний час інтенсивність намиву цього острова збільшилась. Кислицький рукав деградує. Це приведе до відсутності води в Кислицькому рукаві, що не надасть можливості заповнення водосховища Катлабух по каналу Жєлявський.
Дунайська гідрометеорологічна обсерваторія повідомляє, шо зменшення водоносності Кислицького рукава р. Дунай та відповідні зміни морфометричних характеристик (ширина, глибина) тривало з початку XX сторіччя. В 1902 році через Кислицький рукав за даними вимірів витрат води проходило 60% стоку Кілійського рукава. Але водоносність досить швидко зменшувалась, і вже в 1928 році частка його стоку від стоку Кілійського рукава складала 20%. З тих пір зменшення стоку Кислицького рукава дещо уповільнилося. В 1958-1960 рр. його частка стоку складала 1 1,6%; 80-х роках – 6,5%; в 2000 – 4,4%. На даний час складає близько 3% Кілійського рукава.
Окрім природніх процесів розвитку й формування дельти Дунаю, зокрема перерозподілу стоку води між рукавами першої внутрішньої дельти – рукавами Кислицьким, Середнім (Кілійським) та Іванешть, де спостерігалося збільшення водності рукавів Середнього та Іванешть за рахунок Кислицького. Ці зміни головним чином відбуваються внаслідок перерозподілу стоку між головними рукавами в верхів’ї дельти Дунаю – Кілійським та Тульчінським, а саме зменшення частки стоку Кілійського рукава на користь Тульчинського з початку XX сторіччя по сьогодення майже на третину.
Таким чином, зменшення ширини Кислицького рукава відбувається внаслідок глобальних багаторічних природних і напівприродних процесів розвитку і формування всієї дельти Дунаю.
За результатами засідання, з метою запобігання виникнення надзвичайної ситуації природнього характеру (погіршення екологічного стану природного середовища, забезпечення водою населення та сільгоспвиробників), комісія вирішила звернутись до Одеської обласної ради, до Одеської обласної державної адміністрації, щодо розгляду на засіданні комісії з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації питання стану Кислицького рукава р. Дунай в районі 18 км Кислицького рукава р. Дунай та вжиття заходів щодо відновлення ширини Кислицького рукава та витрати води по рукаву.