Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту документа державного планування «детального плану території на збільшення ділянки ПрАТ «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» для розміщення причалів з відповідною інфраструктурою за межами населеного пункту на території Старонекрасівського старостинського округу Саф’янівської територіальної громади Ізмаїльського району Одеської області»
1) Замовник
Замовником матеріалів стратегічної екологічної оцінки є виконавчий комітет Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області.
тел. 0631042981
е-mail: Саф’янівська сільська рада (safianyrada@gmail.com)
2) Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування
Стратегічній екологічній оцінці в рамках цієї процедури підлягає Детальний план території для будівництва та обслуговування об’єктів транспортної інфраструктури – будівель та споруд морського транспорту.
Метою розробки детального плану території є землевпорядні заходи перспективного використання земель, які формуються на основі розроблених проектних рішень і містять інформацію щодо перспективного розподілу земель за категоріями, видами цільового призначення, власниками і користувачами (форма власності, вид речового права), угіддями з урахуванням наявних обмежень (обтяжень).
Основні завдання детального плану території:
– аналіз та оцінка існуючого стану забудови в межах розробки ДПТ;
– аналіз проектних рішень чинної містобудівної документації;
– обґрунтування потреб формування земельних ділянок та визначення їх цільового призначення в межах розробки ДПТ ;
– визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними нормами;
– визначення заходів націлених на поліпшення стану навколишнього середовища та санітарно-гігієнічних умов для проживання населення;
– визначення планувальної організації, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації частини території;
– визначення параметрів забудови окремих земельних ділянок, необхідних для будівництва та обслуговування об’єктів транспортної інфраструктури – будівель та споруд морського транспорту;
– визначення містобудівних умов забудови території в межах розробки ДПТ.
У детальному плані території з метою врахування інвестиційних намірів забудови виділено етапи будівництва на наступні 1-3 та 3-5 років.
Проект детального плану розробляється згідно з:
схемою планування території Ізмаїльського району;
схемою планування території Одеської області;
екологічно спрямованими регіональними програмами;
та з використанням інформації державного земельного кадастру.
3) Міра визначення документом державного планування умов для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів).
Об’єктом розробки даного проекту детального плану є територія відповідно до рішення Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області № 3938-VIII від 29.03.2023 р. «Про розроблення детального плану території на збільшення ділянки ПрАТ «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» для розміщення причалів з відповідною інфраструктурою за межами населеного пункту на території Старонекрасівського старостинського округу Саф’янівської територіальної громади Ізмаїльського району Одеської області» орієнтовною площею 0,33 га, 0,97 га та 1,1 га. які знаходиться за межами населеного пункту.
Проектну ділянку планується використовувати для будівництва та обслуговування об’єктів транспортної інфраструктури, а саме розміщення причалів та інших гідротехнічних і адміністративних споруд.
Територія планування розташована на узбережжі р. Дунай (83 км.), нижче за течією м. Ізмаїл, в безпосередній близькості до урізу води – УВ (лінія перетину водної поверхні водотоку або водойми (озера, річки, моря) з поверхнею суші (берегом)).
З усіх інших сторін, з територією розроблення детального плану межує земельна ділянка промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення (кадастровий номер 5122086300:01:002:0013), яка орендується ПРАТ “ІЦКК”.
На території планується розмістити споруди, які мають метою забезпечення можливості здійснення завантажувально-розвантаження зернових, навалювальних та генеральних вантажів.
Кількість причалів що проектується 2.
Довжина причалів по 100 м
Глибина біля причалу 3 м
Довжина судна, яке має причалювати – 120м.
Ділянку планується використовувати для розміщення та експлуатації будівель та споруд морського транспорту (для будівництва та обслуговування об’єктів транспортної інфраструктури).
Доступ до проектної ділянки має забезпечити запроектований раніше під’їзд зі північної (північно-засхідної) сторони, що в свою чергу пов’язаний з проїздом через територію Ізмаїльського целюлозно-картонного комбінату до автомобільних доріг загального використання.
За рахунок сусідньої земельної ділянки планується забезпечення всіма елементами інженерної інфраструктури.
Передумови для розроблення ДПП виникли з необхідності збільшення обсягу перевантаження та зберігання зернових, навалювальних та генеральних вантажів, задоволення потреб суспільства в перевезеннях, забезпечення населення робочими місцями та збільшення надходжень до державного бюджету України в період воєнного стану.
Функціональні зони, які фактично існують на території, що оточує проектну земельну ділянку, ніякою містобудівною та/чи землевпорядною документацією не встановлювались, але визначено їх цільове призначення: Землі промисловості (надані для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд промислових, гірничодобуваючих, транспортних та інших підприємств, їх під’їзних шляхів, інженерних мереж, адміністративно-побудових будівель, інших споруд).
Відповідно додатку Додатку 59 до «Порядку ведення Державного земельного кадастру», Затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051 цільове призначення визначається як 11.02 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.
Відповідно до Додатку 60 «Перелік обмежень щодо використання земель та земельних ділянок» до «Порядку ведення Державного земельного кадастру», Затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051, цільове призначення земельної ділянки 5122086300:01:002:0013, яка орендується ПРАТ “ІЦКК” і яка оточує територію планування майже з усіх боків є переважним (основним) виду функціонального призначення території: Виробничі території промислових підприємств, код виду функціонального призначення території 20100.0.
Цільове призначення земельної ділянки, яка має бути сформована за матеріалами цієї містобудівної документації, згідно Додатку 59 може бут визначена як 12.02 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту, є переважним (основним) видом функціонального призначення території: Території водного транспорту, код виду функціонального призначення території 20601.4.
Територія, щодо якої розробляється детальний план, не відноситься до природно-ландшафтного комплексу і не має в своєму складі земель оздоровчого, культурно-історичного, оборонного призначення, земель лісового фонду.
Пам’яток культурної спадщини на ділянці не виявлено.
4) Ймовірні наслідки:
а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення:
В ході здійснення стратегічної екологічної оцінки мають бути оцінені ймовірні наслідки реалізації детального плану території, зокрема, мають бути оцінені наслідки для таких компонентів довкілля: ґрунти; атмосферне повітря; водні ресурси; стан фауни, флори, біорізноманіття, землі (у тому числі вилучення земельних ділянок); кліматичні фактори. В тому числі, потрібно оцінити ймовірні наслідки від об’єктів інфраструктури, що пропонується відповідно до детального плану території, на здоров’я населення.
б) для територій з природоохоронним статусом:
В межах Соф’янівської територіальної громади Ізмаїльського району Одеської області знаходяться наступні об’єкти природно-заповідного фонду: Ландшафтний заказник місцевого значення «Лунг» та Регіональний ландшафтний заказник місцевого значення «Ізмаїльські острови» вплив затвердження ДДП на які підлягає оцінці.
в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення:
– транскордонні наслідки від виконання детального плану території не очікуються.
5) Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено
Під час стратегічної екологічної оцінки проекту документа державного планування, передбачається розглянути «нульовий сценарій», без впровадження змін у разі незатвердження проекту. Будь-які інші виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, відсутні.
6) Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки
Основною метою прогнозу є оцінка можливої реакції навколишнього природного середовища на прямий чи опосередкований вплив людини, вирішення задач раціонального природокористування у відповідності з очікуваним станом природного середовища.
Для здійснення стратегічної екологічної оцінки будуть використовуватись логічні і формалізовані методи прогнозування.
В ході стратегічної екологічної оцінки провести оцінку факторів ризику і потенційного впливу на стан довкілля, врахувати екологічні завдання місцевого рівня в інтересах ефективного і стабільного соціально-економічного розвитку району та підвищення якості життя населення.
7) Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування
Проект містобудівної документації розроблений у відповідності до державних будівельних норм, санітарних норм і правил, негативних наслідків виконання документа державного планування не очікується.
8) Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку
Структура та зміст звіту про стратегічну оцінку розробляється відповідно до частини 2 статті 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».
9) Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання
Зауваження та пропозиції до заяви про визначення обсягу СЕО надаються до Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області в письмовому вигляді, поштою або особисто в робочий час за адресою:
Проспект Незалежності, 69 с. м.Ізмаїл, Одеська область .
Ознайомитись з текстом Заяви про визначення обсягу СЕО можна у приміщенні Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області
Відповідно до вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», громадське обговорення обсягу СЕО становить не менше 15 днів, а саме:
з «7» квітня 2023р. до «24» квітня 2023 року.
Останній день надання зауважень – 24 квітня 2023 року. Зауваження, надані поза межами визначеного строку, не приймаються та не розглядаються.
Відповідальна особа за розгляд зауважень:
Пашевський Дмитро Андрійович тел:0631042981.