16 днів проти насильства 1

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

В Саф’янівській сільській раді Ізмаїльського району Одеської області з 23.11.2023 року по 08.12.2023 року тривала акція «16 днів проти насильства».

Центром соціальних служб Саф’янівської сільської ради проводиться ряд заходів в Саф’янівській територіальній громаді. Фахівцями із соціальної роботи проводились тематичні зустрічі з дітьми та молоддю, з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах. Під час яких надається інформація щодо запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статті, протидії торгівлі людьми, гендерної рівності, створення доброзичливого психологічного мікроклімату в сім’ях, виховання дітей в взаємоповазі, профілактика булінгу. Всього проведено 18 заходів, охоплено 324 чол. з числа учнівської молоді.

Спеціалістами центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради проводяиться відповідна соціальна робота з членами сімей, які опинились у складних життєвих обставинах з питань протидії домашньому насильству, підтримки доброзичливого психологічного мікроклімату в сім’ях, надаються рекомендації батькам у вихованні дітей у повазі до старшого покоління, один до одного. Охоплено відповідною соціальною роботою 195 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, в яких виховуються 551 дитини.

Якщо ви стали безпосереднім свідком насильства, телефонуйте у поліцію за номером 102. Від цього залежить життя та здоров’я постраждалої особи.

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:
15-47 – (Державна установа «Урядовий контактний центр»), цілодобова та безкоштовна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

За телефонним номером 15-47 надаються фахові послуги:

• інформаційні (залежно від того, якої допомоги потребує людина, та до якої установи звернутися);
  • психологічні (постраждала особа може отримати безкоштовну консультацію психолога);
  • юридичні (консультації чоловікам та жінкам чи рекомендації щодо подальших дій або можливої допомоги).
  • 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 (Громадська організація «Ла Страда Україна») «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
  • 0 800 213 103 контактний Центр системи безоплатної правової допомоги;
  • Консультації професійного юриста щодо процедури розлучення, оформлення аліментів, повернення майна та іншого можна отримати у спеціальних центрах безоплатної правової допомоги. Інформація про такі центри – за номером 0 800 213 103.
  • 0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 (Громадська організація «Ла Страда Україна») національна дитяча «гаряча лінія».

Якщо Ви або Ваша сім’я потрапили в кризову ситуацію і не в змозі самостійно її подолати, рекомендуємо звернутись до Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради. Крім того, на базі Центру Ви також можете отримати додаткові послуги: інформування, консультування, соціальний супровід, представництво інтересів та інш .

Адреса Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради: м.Ізмаїл, пр.Незалежності, 28