Конфлікти неминучі в суспільстві. Однак, конфлікти можна вирішувати різними способами, наприклад, культура ненасильства, коли конфлікти вирішуються конструктивно за принципами трансформації громадянських конфліктів.
22 грудня представники Саф’янівської сільської територіальної громади завершили навчальний курс (більш ніж 60 годин) з розвитку навичок конфліктної компетенції, дизайну та фасилітації діалогу в громадах в межах проекту “Розвиток системної та стійкої трансформації конфліктів в Одеській області” та отримали відповідні сертифікати.
Взяли участь у навчальному курсі від Саф’янівської сільської територіальної громади депутат Саф’янівської сільської ради Петро Делігіоз; староста Новонекрасівського старостинського округу Ольга Колодєєва, завідувач сектору дорожнього господарства та інвестицій управління ЖКГ Саф’янівської сільської ради Вікторія Мілкова, психолог Бросківського закладу загальної середньої освіти Ірина Проскуріна та голова ГО «Регіональний аналітичний центр» Світлана Гудь.
Метою курсу було навчити учасників навичкам аналізу та підготовки діалогу в громаді як підходу до побудови довіри та/або вирішення конфліктів для досягнення якісної, стійкої трансформації.
Впродовж навчального курсу учасники:
- Ознайомилися з цінностями та принципами діалогу.
- Набули навички аналізу конфлікту.
- Відпрацьовували навички підготовки діалогу/діалогової сесії, у тому числі комунікативні навички.
Тренерами виступили експерти громадської організації “Інститут миру і порозуміння”: Роман Коваль, Альона Горова та Максим Єлігулашвілі.
Дякуємо тренерам та організаторам проекту за існування такого проекту та нові знання!
ForumZFD – це міжнародна неурядова організація, заснована в 1996 році. Працює у сфері трансформації конфліктів в одинадцяти країнах Європи, Близького Сходу та Південно-Східної Азії (https://www.forumzfd.de/en/ukraine).
ГО «Регіональний аналітичний центр» – громадська організація, яка вивчає громадську думку щодо соціально-економічного та політичного розвитку в регіоні, розвиток міжкультурного діалогу та впровадження демократичних механізмів участі громадськості в прийнятті політичних рішень (http://rac.od.ua/).
ГО «Інститут миру і порозуміння» – діяльність Інституту пов’язана з пошуком того, що поєднує різних людей або групи у складних конфліктних ситуаціях, з відбудовою і зціленням порушених стосунків, з подоланням бар’єрів, що виникли у спілкуванні (http://ipcg.org.ua/).