Чужих дітей не буває! 1

Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей.

Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

Держава підтримує сім’ї , які прийняли на утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Соціальна, матеріальна та психологічна підтримка держави допомагає особам, які замінюють батьків дітям, долати складні обставини життя.

На території Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області створено та функціонують 4 прийомних сім’ї , в яких виховуються 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховуються 5 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З 11 по 14 травня 2021 року в м. Ізмаїлі триває навчання прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу. У навчанні беруть участь прийомні батьки та батьки-вихователі, які мешкають на території міст: Ізмаїл, Кілія, Рені, Вилково та Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області.

Одеським обласним центром соціальних служб – директор Ольга Пашко спільно з тренерами, психологами ГО «Ця дитина поруч» м.Одеса Аллою Сорока, Іриною Гиря, Центром соціальних служб Саф’янівської сільської ради – директор Маргарита Брусова , Ізмаїльським міським центром соціальних служб – директор Олена Муравльова проводиться робота з прийомними батьками, батьками- вихователями, обговорюються проблемні питання, надаються методичні рекомендації батькам по вихованню, підготовки до самостійного життя дітей.

Лише сім’я здатна задовольнити основні потреби дитини, надавати стимули для її подальшого розвитку, створювати добру атмосферу. Якщо не існує можливості для дитини жити з рідними батьками, альтернативою є інші, сучасні форми сімейного виховання сиріт.

З метою запобігання потрапляння дітей у інтернатний заклад, звертаємось до мешканців громад Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області : якщо ви зацікавлені в усиновленні, опікунстві (піклуванні), створенні прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, патронату над дитиною і хотіли б прийняти в свою сім’ю дитину-сироту або позбавлену батьківського піклування, звертайтесь до Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради, за адресою: м. Ізмаїл, пр – т Суворова, 28, тел. 6 – 22 – 45; каб. 10,11.