Інформуємо про необхідність неухильного дотримання вимог прикордонного режиму, визначених законодавством України, в умовах воєнного стану 1

Південне регіональне управління Державної прикордонної служби України повідомляє, що у ході здійснення системних посилених заходів протидії порушенням законодавства України з прикордонних питань в умовах правового режиму воєнного стану встановлено зростання рівня протиправної діяльності в прикордонні Одеської області, зокрема, пов’язаної зі спробами окремих громадян України чоловічої статі призовного віку залишити територію країни з умисним порушенням правил перетину кордону.

Основна мета цих осіб – свідоме ухилення від виконання свого громадянського обов’язку захисту Вітчизни (ст. 65 Конституції України).

Так, за інформацією оперативних підрозділів Управління Державної прикордонної служби, станом на 30.08.2022 року стосовно таких правопорушень розпочато 220 досудових розслідувань, а 6 громадян-організаторів незаконного переправлення осіб через державний кордон – засуджено згідно з вироками судів.

Звертаємо увагу всіх мешканців громади на необхідність неухильного дотримання вимог прикордонного режиму, визначених законодавством України, зокрема, – правил перетину державного кордону в умовах воєнного стану.