МІКРОГРАНТ У ДІЇ 1

 

З метою підтримки створення з нуля або розвитку вже існуючої справи, збільшення кількості робочих місць під час війни, державою вже другий рік надається фінансова допомога початківцям і діючим підприємцям у вигляді мікрогрантів за програмою «Є: робота» «Власна справа».

 

Такою пропозицією у 2023 році скористався молодий ізмаїльський підприємець Гирля Євген. Молодий чоловік дізнався про надання мікрогрантів за програмою «Є: робота» «Власна справа» від свого друга, який раніше отримав мікрогрант на відкриття свого другого барбершопу у Тернополі.

 

Нестримне бажання з підприємницької діяльності до Євгена перейшло від батька, який вже понад двадцять років займався переробкою зерна та соняшника.

 

Євген закінчив у 2016 році Механіко-технологічний фаховий коледж Одеського національного технологічного університету за спеціальністю «Tехнологія зберігання та переробки зерна» та одразу влаштувався до батька на роботу. Згодом у 2018 році здобув вищу освіту за своєю спеціальністю у Одеській національній академії харчових технологій. Почав працювати Євген з початку вантажником, потім вже під наглядом батька технологом, а згодом – директором виробництва борошномельно-круп’яних продуктів. Вже шість років підприємство Євгена працює та розширює види діяльності. Окрім виробництва борошномельно-круп’яних продуктів стали займатися переробкою соняшника, виробництвом паливних брикет та пілет. Під час розмови з фахівцями Ізмаїльської служби занятості Євген сказав, що усвідомив правильність обраного напрямку діяльності, коли у 2022 році після початку повномасштабної агресії російської федерації різко зріс попит на харчову продукцію підприємця. Тоді в умовах порушення звичних логістичних поставок не тільки дрібні підприємці, але й великі торгівельні мережі стали закупати борошно та крупи торгівельної марки ФОП Гирля Є.Є. «Бесарабський край».

 

Для отримання мікрогранту Євген склав бізнес-план та подав заяву онлайн через Портал Дія – Послуги – «Грант на власну справу». Після розгляду та захисту бізнес-плану, підприємець відкрив рахунок у АТ «Ощадбанк», куди перерахувались грантові кошти. За ці кошти Євген придбав технологічне обладнання. Слід зауважити, що грантові кошти надаються на безвідсотковій підставі терміном на три роки, а за виконання певних нетяжких умов навіть безповоротно.

 

Держава навіть під час війни спроможна підтримати тих, хто бажає почати зайнятися підприємницькою діяльністю, а також діючі бізнеси, які розширюються та потребують додаткових працівників. Перспективними є багато різних напрямків діяльності, які можна та треба розвивати.

Добірка корисних посилань, які допоможуть отримати грант на створення або розвиток власної справи:

– “Власна справа” https://is.gd/eqqrr6

– “Грант для ветеранів та їх подружжя” https://is.gd/jxqZ7j

– Подання заявки на грант на порталі «Дія» https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota

– Покрокова відеоінструкція з подання заяви https://www.youtube.com/watch?v=N_q6SzAbL5E

– Порядок надання грантів для бізнесу https://zakon.rada.gov.ua/go/738-2022-%D0%BF

Є бажання відкрити власний бізнес, але не знаєте з чого почати? Тоді обов’язково звертайтесь до підрозділів Ізмаїльської філії Одеського обласного центру зайнятості:

– в Ізмаїлі, пр. Незалежності, 32, або за телефоном (097) 008-77-67 у робочий час (понеділок ‑ четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:45);

– у Кілії, вул. Миру 60 А;

– у Вилкове, вул. Петра Сагайдачного, 13;

– у Рені, вул. Соборна, 78 А.