На Одещині планують побудувати реабілітаційний центр для ветеранів і військовослужбовців 1

Під час Одеського обласного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням заступника керівника Офісу Президента Олексія Кулеби до учасників заходу звернулася заступниця Кодимського міського голови Антоніна Москалюк.

Посадовиця розповіла про ідею створення реабілітаційного центру на території громади.

“Наша ідея полягає в тому, що ми хочемо створити створити спеціалізований реабілітаційний центр постійного догляду за особами, які його потребують. Йдеться про осіб з важкими пораненнями, ампутаціями, інвалідністю, громадян поважного віку”, – зазначила Антоніна Москалюк.

Станом на 20 вересня 2023 року уже є відповідна згода профільного департаменту Кодимської міської ради, а також готовність виділити з місцевого бюджету 1 млн 760 тис гривень на розробку проєктно-кошторисної документації.

Створення центру передбачається на базі 4-го корпусу Кодимської лікарні, де раніше розміщувалося інфекційне відділення.

“Ми звертаємося з проханням підтримати нас в реалізації даного проекту. Попередньо обрахувавши кошти, ми зрозуміли, що вартість проєкту буде в межах 80 млн гривень. Ми зі свого боку як орган місцевого самоврядування будемо робити все, працювати з міжнародними донорами”, – завершила виступ Антоніна Москалюк.

Відповідаючи на звернення представниці Кодимської громади, директор департаменту охорони здоров’я Одеської обласної військової адміністрації Олександр Курмишов зазначив, що створена в Україні система реабілітації та відновлення не витримує навантаження. Наразі стоїть гостра потреба у реабілітації і ветеранів війни, і військовослужбовців.

“Враховуючи, що значна частина реабілітаційних центрів, які законтрактовані з Національною службою громадського здоровʼя, розташовані у місті Одеса, виникає потреба у розбудові реабілітаційних центрів у північних та південно-східних регіонах області. Тому вважаємо за необхідне підтримати реалізацію проекту”, – зазначив Олексадр Курмишов.

Заступник керівника Офісу Президента, Виконавчий секретар Президії Конгресу Олексій Кулеба підтримав ініціативу Кодимівської громади. Начальник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер доручив подільській районній адміністрації звернутися до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України щодо залучення цільових видатків для реалізації проекту.

Нагадаємо, 20 вересня відбулося обласне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, присвячене питанням та проблемам Одеської області. Більше про захід читайте за посиланням.