Поліцейські офіцери Саф’янівської громади прозвітували про проведену роботу за 2023 рік 1

У середу, 20 грудня, під час пленарного засідання XXXIV сесії Саф’янівської сільської ради поліцейські офіцери Саф’янівської громади – капітан поліції Роман Топал та капітан поліції Василь Кулава прозвітували про результати діяльності у сфері профілактики правопорушень, проведення індивідуально – профілактичної роботи поліцейськими офіцерами громади відділу превенції Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області за 2023 рік.

Нагадаємо, в рамках реалізації проекту «Поліцейський офіцер громади» між керівництвом ГУНП в Одеській області та Саф’янівською сільською радою був підписаний меморандум про співпрацю та партнерство. На підставі зазначеного меморандуму у 2021 році був запроваджений даний проект. Наразі Саф’янівську громаду обслуговують два офіцера громади: капітан поліції Роман Топал та капітан поліції Василь Кулава.

Робота поліцейських офіцерів громади (ПОГ) здійснюється за багатьма напрямками. По-перше, це контроль за поведінкою раніше судимих осіб та тих, хто перебуває під адміністративним наглядом та в категорії «формальний нагляд», контроль за кривдниками, які здійснюють домашнє насильство.

Також з метою дотримання правил зберігання зброї та боєприпасів до неї, а також недопущення нещасних випадків із застосування зброї, поліцейськими офіцерами громади проводиться перевірка осіб,  яким надано дозвіл на зберігання та носіння гладко ствольної мисливської рушниці.

Протягом звітного періоду було зареєстровано 628 повідомлень, які надійшли через спецлінію «102», з них, згідно ЗУ «Про звернення громадян», було розглянуто ПОГ Романом Топалом та Василем Кулавою 320 звернень, а  також 63 звернення різного характеру, які надійшли особисто до ПОГа та по яким надані якісні поліцейські послуги.

У 2023-му році поліцейськими офіцерами громади було складено 121 протокол за адміністративними правопорушеннями.

Крім того, на території  обслуговування протягом звітного періоду було зареєстровано 69 повідомлень, по яким були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, 42 – закриті у порядку ст. 284 ч.1 п.2 КПК України, 21 – розкриті та направлені до суду з обвинувальним актом. З них розкрито безпосередньо поліцейськими офіцерами громади 11.

За звітний період поставлено на облік 30 кривдників по домашньому насильству, по яким здійснено 76 перевірок.

Протягом звітного періоду спільно зі службою у справах дітей Саф’янівської сільської ради було здійснено 73 рейда та перевірено 95 сімей.

Поліцейськими офіцерами громади за період 2023 року проведено 30 виступів перед учнями закладів загальної середньої освіти на різні профілактичні теми з метою упередження та недопущення вчинення неповнолітніми адміністративних та кримінальних правопорушень.

Також поліцейськими офіцерами громади приділяється багато уваги сфері охорони довкілля, а саме – припиненні незаконному знищенню  лісосмуг та лісів, що знаходяться на території громади. Так, у 2023 році спільно з представниками екологічної служби та лісного господарства було здійснено 43 рейди, де виявлено 15 правопорушників, відносно яких було складено 24 адміністративних протоколів та відкрито 1 кримінальне провадження.

Одночасно проводяться рейди по виявленню викидання особами сміття у не відведених для цього місцях та паління сухої трави, чагарників та побутового сміття в межах населених пунктів.

З моменту введення правового режиму «Воєнного стану» на території України та впровадження комендантської години ПОГами проведено 106 нічних патрулювань по всім населеним пунктам громади з залученням членів громадських формувань та місцевих мешканців, у тому числі зі старостами. Мета даних рейдів – дотримання громадянами комендантської години та недопущення скоєння правопорушень, а особливо крадіжок у нічний час доби.

За звітний період ПОГами було виявлено та затримано 3 особи, які перебували у розшуку та переховувались від суду та слідства.

Крім того, задля комунікації з офіцерами громади 24/7 у мобільному додатку Viber функціонує група «Безпечне село», а в соціальній мережі Facebook – група «Поліцейські офіцери громади Саф’янівської територіальної громади», в якій висвітлюється  робота поліцейських офіцерів громади.

За звітній період ПОГами було створено та направлено Саф’янівському сільському голові 10 безпекових проектів та ініціатив, а саме: «Допомога вчителю», «Чиста Громада», «Громада без шахраїв», «Громада на захист довкілля», «Безпечне село», «Стань помітним у темряві», «Ні курінню», «Безпечні дороги», «Відведи дитину до школи», «Безпечні дорожні знаки».

За 2023 рік на спецлінію «102» було зареєстровано 5 подяки, адресовані поліцейським офіцерам громади.

Про роботу поліцейських офіцерів громади дивіться у наступній презентації та відеоролику.