Повідомлення RASFF стосовно виявлення Bacillus cereus в соусах з Нідерландів 1

Увага! Виявлено невідповідний харчовий продукт.

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) надійшло повідомлення від 25 вересня 2023 року № 2023.6455-fup12 стосовно виявлення Bacillus cereus в соусах з Нідерландів (виробник: Lekkerkerker Food, Netherlands), що експортувались до України (отримувач: «ЯН ДЖЕНЕРАЛ ПРОДАКТС УКРАЇНА»).

Невідповідний харчовий продукт може нанести шкоду здоров’ю споживача (Bacillus cereus – умовно патогенний мікроорганізм, який продукує токсини і може викликати поодинокі харчові отруєння, шлункові захворювання, септицемію, ендокардит та вражає центральну нервову систему).

Статтею 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку (суб’єкти господарювання) зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та негайно письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, а також про вжиті заходи для запобігання виникненню ризиків для споживача.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, прохання повідомляти про порушення Ізмаїльське районне управління Головного управління Держспоживслужби в Одеській області izmail@odesa.consumer.gov.ua