Профілактика Булінгу у шкільному середовищі 1

Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш називатися людиною.
(Сааді)


Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного. За своєю сутністю третирування – це специфічна форма агресивної поведінки, при якій сильніший (авторитетний) учень (або учні) систематично переслідує іншого (слабкого, аутсайдера). Ситуація третирування не обмежується лише ролями «агресора» та «жертви», вона залучає інших однокласників, роблячи їх активними або пасивними учасниками цих відносин. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг, розповсюдження якого впродовж останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою.

Явище булінгу надзвичайно поширене у сучасній школі, педагоги багато роблять для того, щоб запобігати знущанню та своєчасно усівати його, але цю проблему іноді замовчують, не афішують випадки знущань, її не прийнято обговорювати. За таких умов проблема не усувається, навпаки, вона набуває більших обсягів і жорстокіших проявів. Запобігання та профілактика випадків шкільного насильства є найважливішим завданням, оскільки жорстоке ставлення до дитини неминуче призводить до низки руйнівних наслідків.

З метою забезпечення прав, свобод та інтересів молоді, формування у здобувачів освіти здатності протистояти булінгу, навичок ненасильницької поведінки, побудови конструктивного діалогу, створення особистої мирної стратегії поведінки в конфлікті, запобігання насильству в учнівському середовищі на протязі березня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області фахівцями із соціальної роботи проведено 10 просвітницько-профілактичних заходів з протидії булінгу, охоплено 347 учнів.

Отже, ми не можемо бути впевненими в тому, що нас ця проблема не торкнеться, але в наших силах проінформувати дітей та допомогти соціалізуватись в соціумі.

Якщо дитині потрібна психологічна допомога, можна зателефонувати за тел. 6 – 22 – 45 до Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради , який знаходяться за адресою: м. Ізмаїл, пр – т Суворова, 28,; каб. 10,11 або зателефонувати до Національної поліції України за номером 102.

Профілактика Булінгу у шкільному середовищі 3