В березні місяці пройшов місячник боротьби з туберкульозом. Метою такої акції є підвищення обізнаності про глобальну епідемію та засилля щодо боротьби з цією хворобою. Серед соціальних та медичних проблем суспільства туберкульоз посідає особливе місце і залишається небезпекою, зокрема для дітей. Він супроводжує людство з часів його появи. Туберкульозом хворіють і продовжують хворіти в усіх країнах світу. Нажаль, не тільки хворіють від нього, але й помирають.
В березні 2021 року фахівцями із соціальної роботи Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради в закладах загальної середньої освіти проведено 10 заходів з питань профілактики туберкульозу, попередження нещасних випадків серед дітей та дорослих, охоплено 157 чол.
Туберкульоз – хвороба, для якої не існує кордонів та будь-яких соціальних та вікових обмежень. На жаль, ця недуга може затьмарити і найщасливішу пору життя – дитинство.
Головним завданням соціальної профілактики є збереження здоров’я населення, поліпшення соціально-побутових умов життя.
Соціальна профілактика направлена на:
- оздоровлення умов зовнішнього середовища;
- підвищення матеріального добробуту населення;
- укріплення здоров’я населення;
- поліпшення харчування та життєво-побутових умов;
- розвиток фізичної культури й спорту;
- проведення заходів по боротьбі з алкоголізмом, наркоманією, палінням та іншими шкідливими звичками.
Очікуваним результатом є: зниження рівня захворюваності, хворобливості та смертності від туберкульозу та багатьох інших хвороб.
Таким чином, туберкульоз як соціальна хвороба здебільшого залежить від соціальних умов, поліпшення яких сприятиме ліквідації епідемії туберкульозу, а в подальшому й зниженню епідеміологічних показників цього захворювання.
Кожен українець має усвідомити, що його життя і його тривалість залежить, в першу чергу, від нього самого. Основною вимогою є медичне обстеження. Головне – вчасно звернутися до лікаря.
Кожна людини є «архітектором» свого здоров’я та довголіття.