Придунайські озера штучно наповнюють водою 1

На території Саф’янівської сільської територіальної громади активно проводиться робота по штучному наповненню водою озер Китай та Катлабух.

Вирішення важливого питання для екології громади стало можливим завдяки проведеному позачерговому засіданню комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної військової адміністрації за ініціативи Ізмаїльської районної військової адміністрації, де було прийнято рішення про виділення коштів для роботи насосної станції «Кофа» у Кілії та головної насосної станції Суворовської зрошувальної системи Ізмаїльського управління водного господарства.

Наразі рівень води в озері Китай становить всього 33-34 см при рівні мертвого обʼєму 60 см. Ситуація по озеру Катлабух також є критичною, адже озеро являється найбільшим джерелом меліорації на території Саф’янівської громади . Від нього залежить живлення озер Саф’яни, Лунг, Старонекрасівських плавнів, Лощинівського та Кам’янського водосховища та ставка Покровський.

Вже відбувся пуск води і протягом двох місяців будуть штучно наповнюватися озера Китай та Катлабух.

Дякуємо Одеській обласній військовій адміністрації, Ізмаїльській районній військовій адміністрації та Ізмаїльському управлінню водного господарства за злагоджену роботу по спасінню придунайських озер!