Розвиток сімейних форм виховання в Саф’янівській територіальній громаді 1

В важкі часи країни особливої уваги потребують самі незахищені верстви населення – це наші діти, діти, які залишились без батьківського піклування, діти сироти.

Починаючи з 2005 року в Україні розпочато реформування державної системи захисту прав дітей, основними напрямками якої є розвиток сімейних форм виховання дітей, що не мають батьківської опіки (зокрема національного усиновлення, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу), створення патронатних сімей.

Центром соціальних служб Саф’янівської сільської ради проводиться відповідна соціальна робота в напрямку з розвитку сімейних форм виховання. Багаторічний досвід в цьому напрямку свідчить про актуальність, своєчасність та позитивність в реалізації державної сімейної політики. Кожній людині потрібна сім’я, дітям потрібні батьківські любов, турбота, захист. Підростаючі прийомні діти більшою мірою підготовлені до самостійного життя ніж діти-вихованці інтернатних закладів, вміють самостійно приймати рішення, отримують професійні навички згідно своїх здібностей, прийомні батьки допомагають дітям в досяганні мети- отримання вищої освіти, з досвіду Центру соціальних служб не залишають дітей на самоті з проблемами при виході з прийомної сім’ї, ДБСТ.

Вказані сімейні форми є тимчасовою формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Метою створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточені. Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей.

Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

Держава підтримує сім’ї які прийняли на утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Соціальна, матеріальна та психологічна підтримка держави допомагає особам, які замінюють батьків дітям, долати складні обставини життя.

На території Саф’янівської територіальної громади функціонують 5 прийомних сімей, в яких виховуються 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, .

Лише сім’я здатна задовольнити основні потреби дитини, надавати стимули для її подальшого розвитку, створювати добру атмосферу. Якщо не існує можливості для дитини жити з рідними батьками, альтернативою є інші, сучасні форми сімейного виховання сиріт.

З метою запобігання потрапляння дітей у інтернатний заклад, звертаємось до мешканців Саф’янівської територіальної громади: якщо ви зацікавлені в усиновленні, опікунстві (піклуванні), створенні прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу , патронату над дитиною і хотіли б прийняти в свою сім’ю дитину-сироту або позбавлену батьківського піклування, звертайтесь до Центру соціальних служб Саф’янівської сільської ради, за адресою: м. Ізмаїл, пр – т Незалежності, 28.