Саф'янівська громада взяла участь у презентації проекту "Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні" в Одеській області 1

У п’ятницю, 29 вересня, ГО “Еколтава” презентувала громадам Одещини проект “Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні”, який впроваджується за підтримки Проекту USAID “ГОВЕРЛА”.

Команда Еколтави провела установчі зустрічі з представниками Арцизької, Балтської, Білгород-Дністровської, Болградської, Визирської, Доброславської, Кодимської, Саф’янівської, Чорноморської, Южненської громад, які беруть участь у проекті від Одеської області, та ознайомила їх із реформою управління відходами, а також нововведеннями, пов’язаними із її впровадженням на місцях.

Під час зустрічі представники громад розповіли про актуальний стан системи управління відходами та виклики, з якими вони зіштовхуються у повсякденній роботі на місцевому рівні. Також, команда Еколтави ознайомила учасників презентації з основними етапами впровадження проекту, можливостями для навчання, менторства та подальшої розробки дорожніх карт і Місцевих планів управління відходами.

Нагадаємо: Проект “Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні” спрямований на те, щоб підвищити спроможність органів місцевого самоврядування щодо ефективного управління муніципальними відходами. Серед учасниць Проекту – Рівненська, Полтавська, Львівська, Одеська, Житомирська, Закарпатська та Волинська області.

У рамках Проекту “Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні” представники 65 громад-учасниць будуть покращувати свої знання та навички з ефективного управління відходами упродовж навчання в Школі муніципального менеджменту відходів (ММВ). Крім того, за результатами конкурсного відбору, 4 громади отримають можливість за підтримки експертів Проекту розробити Місцеві плани управління відходами, всі інші учасники в рамках Школи ММВ розроблять Дорожні карти та дізнаються про особливості впровадження реформи управління відходами на місцях.

Проект USAID «ГОВЕРЛА» сприяє Уряду України у впровадженні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги.

Захід відбувається в рамках реалізації грантового проекту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні». Форум став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.