Стало відомо, коли і скільки сплачувати земельного податку у 2021 році 1

Земельний податок в 2021 році сплачується приватними власниками землі після отримання податкового повідомлення, або ж щомісяця – якщо власником є юридична особа. Про це повідомляє dreamdim, пише agronews.ua.

Повідомляється, що сума земельного податку у 2021 році залежить від нормативної грошової оцінки, яка проводиться з урахуванням коефіцієнта індексації. Також оподатковуються земельні ділянки, оцінку яких ще не проведено.

Земельний податок для ділянок, яким проведено оцінку:

✅ не більше 3% від нормативної грошової оцінки;

✅ для земель загального користування – не більше 1% від нормативної грошової оцінки;

✅ для сільсько-господарчих угідь – не менше 0,3% та не більше 1% від нормативної грошової оцінки;

✅ для лісових земель – не більше 0,1% від нормативної грошової оцінки.

Земельний податок для ділянок, оцінка яких не проведена:

☑️ за ділянки за межами населених пунктів – не більше 5% від оцінки по області;

☑️ для сільсько-господарчих угідь – не менше 0,3% та не більше 5% від оцінки по області;

☑️ для лісових земель – не більше 0,1% від оцінки по області.

Строки сплати земельного податку в 2021 році встановлено наступні:

✔️ громадяни України – протягом 60 діб після отримання податкового повідомлення;

✔️ юридичні особи – щомісяця, протягом 30 календарних днів.

Законодавством встановлено пільги при сплаті земельного податку. Від сплати звільняються наступні категорії громадян України:

інваліди I та II групи; фізичні особи, які виховують 3 та більше дітей віком до 18 років; пенсіонери за віком; ветерани війни та громадяни, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; громадяни України, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Також низка юридичних осіб можуть не сплачувати земельний податок:

-санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

-громадські організацій інвалідів, підприємства та організації, засновані організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів;

-спортивні бази з олімпійської та паралімпійської підготовки;

-дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соцзахисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів;

-державні та комунальні дитячі санаторно-курортні заклади та заклади оздоровлення і відпочинку, які на балансі неприбуткових підприємств, установ та організацій.

Нагадаємо, з 1 січня цього року розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами протягом 2020 року. Особам, які одноосібно обробляли понад 2 га землі, необхідно задекларувати доходи.

Джерело: https://agronews.ua