Танці, пісні, хороводи та урочистий запуск вінків: Саф’янівська громада яскраво відзначила Івана Купала 1

В ніч з 6 на 7 липня відзначається Івана Купала, яке є одним із найвідоміших народних свят.

З найдавніших часів воно відоме як свято сонця, зрілості літа та зеленого покосу. Купальські обряди, що здійснюються в переддень свята, становлять складний обрядовий комплекс, який включає: збір трав та квітів, плетіння вінків, стрибання через вогнище, обливання водою, ворожіння та інше.

В цей день всі мешканці сіл шукали квіти папороті. Існує легенда, що той, хто знайде в ніч на Івана Купала квітку папороті, зможе знаходити скарби, розуміти мову тварин та птахів. Зараз язичницькі та православні традиції тісно сплелися між собою, і слов’янські народи відзначають це свято великими гуляннями. До святкування Івана Купала також приєдналася Саф’янівська громада.

Відділ культури, молоді, туризму і спорту Саф’янівської сільської ради організував для мешканців громади справжнє свято – з танцями, піснями та хороводами.

З вітальними словами до гостей свята звернулися Саф’янівський сільський голова Наталія Тодорова та помічник народного депутата України Анатолія Урбанського Ігор Скоробреха.

«Бажаю вашим рідним, близьким, друзям, знайомим найміцнішого здоров’я, успіхів, досягнення поставлених цілей та нехай ваші таланти з кожним роком все примножуються. Щиро хочу вам сказати, що таких талантів, як в нашій громаді, більше немає ніде! Величезне вам спасибі за це! Низький вам уклін!, – привітала присутніх Саф’янівський сільський голова Наталія Тодорова.

Саф’янівська громада по-справжньому багата на талановитих вокалістів та танцюристів. І в свято Івана Купала вони в черговий раз це довели. Народний хор «Вербиченька» (с. Багате), вокальний ансамбль «Дунайські голоси» (с. Дунайське), театральна студія «Рампа» (с. Кислиця), танцювальний колектив (с. Лощинівка), вокальний ансамбль «Калина» (с. Нова Некрасівка), вокальний ансамбль «Козачки» (с. Нова Некрасівка), соліст Михайло Чепой (с. Утконосівка), солістка Злата Томєва (с. Кам’янка), народний вокальний ансамбль «Любисток» (с. Кислиця), народний вокальний ансамбль «Спєранца» (с. Утконосівка), народний хоровий колектив «Джерело» (с. Саф’яни), танцювальний колектив «Ягідки» (с. Кислиця), вокальний ансамбль «Вдохновение» (с. Кам’янка), народний вокальний ансамбль «Веснянка» (с. Першотравневе), народний вокальний ансамбль «Меланколія» (с. Утконосівка), солістка вокальної студії «Олімп» Марина Ніколенко (с. Кислиця), вокальний ансамбль «Любава» (с. Броска), вокальний ансамбль «Жемчужина» (с. Комишівка), народний вокальний ансамбль «Русские посиделки» (с. Муравлівка), народний вокальний ансамбль «Катлабухські голоси» (с. Багате), соліст вокально-інструментального ансамблю «Синие цветы» (с. Багате), народний ансамбль танцю «Колорит» (с. Кам’янка), солістка відділу культури Саф’янівської сільської ради Вероніка Топова та вокальний ансамбль « Етнос» (с. Утконосівка) подарували гостям запальні хореографічні та вокальні номери.

За примноження, популяризацію, збереження, народних звичаїв та традицій, значний розвиток культурних надбань Саф’янівської громади та за участь у традиційному народно-обрядовому святі «Ой, на Івана Купала» Саф’янівський сільський голова Наталія Тодорова та помічник народного депутата України Анатолія Урбанського нагородили учасників свята почесними грамотами.

Святкування продовжилося танцями, піснями, хороводами та запуском купальських вінків по воді.

Свято Івана Купала вдалося на славу! Саф’янівська громада завжди пам’ятає та зберігає традиції предків, організовуючи різноманітні цікаві заходи.