Тиждень початкових класів в Новонекрасівському ЗЗСО 1

Одним із найважливіших завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності молодших школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове.

Серед найбільш дієвих способів формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення тижня початкових класів. У цьому навчальному році він проходив з 18 жовтня по 22 жлвтня 2021 року під гаслом:

«Кожній дитині – світло знань,
Кожній дитині – можливість творити.
Віру в сили свої без вагань –
Радість у цьому світі жити!»

Кожен день тижня мав певну назву і мету, протягом якого вчителі і учні реалізовували поставлені завдання.

1 клас

День природи
Діти відправились у віртуальну подорож по рідному краю. Першокласники переглянули відео, повторили правила поведінки в природі. Учням цікаво було відгадувати загадки та виконувати завдання від Мудрої Сови. Подорож допомогла більше дізнатись про природу рідного краю та замислитись над тим, що треба берегти цю красу.

День казки

У чарівний світ казок дитина потрапляє в ранньому віці. З казки починається знайомство зі світом літератури. Учні першого класу інсценували уривок з казки «Котик та Півник», подивилися уривок лялькової вистави «Колобок». Слухаючи казки, діти вчаться розуміти вчинки казкових героїв, намагаються наслідувати хорошим героям.

День математики

Активно пройшов урок-гра «Математична мозаїка» у 1 класі. Першокласники показали свої знання, набуті в школі. Пригадали вірші про цифри, заселили мешканців у будиночки для чисел, розв’язували логічні задачі. А найбільше сподобалось творче завдання: будувати з геометричних фігур тварин. Гра сприяла розвитку математичних здібностей учнів, підвищила інтерес до вивчення математики.

День руханок та танцю

Щоб зробити дитину розумною і розсудливою, зробіть її міцною і здоровою. Хай вона бігає, стрибає, пустує, грає і діє, перебуває в безперервному русі. (Ж.-Ж. Руссо)

Доведено, що під впливом фізичних вправ і ігор діти швидше і краще ростуть. Під час уроків у першокласників проводяться фізкультпаузи. Діти з задоволенням рухаються, танцюють. Руханки допомагають зняти напруження, відпочити та отримати позитивний настрій.
Заключний день тижня був присвячений руханкам. На уроці фізкультури першокласники брали участь у змаганнях «Ми спритні, сильні, сміливі».

2 клас
День природи
Екскурсія «Щоб бути справжніми дослідниками і дослідницями»
Учні 2 класу з задоволенням спостерігали за явищами природи. Вчилися проводити спостереження за природою в певній послідовності ( нежива природа, жива природа, життя людей).
За допомогою лупи діти роздивлялися та пізнавали навколо себе дивовижний світ природи.
День казки
Захід «На гостину до української народної казки»
Діти вчилися визначати головну думку казки, закріплювати вміння розпізнавати народну авторську казку. Показували інтерес до народної творчості, відгадували загадки, заповнювали кросворди «Знання казок», демонстрували виставку своїх бібліотечних книжок з казками.
Математичний день
Цікава година «У царстві кмітливих»
Учні уважно слухали задачі-казки та з радістю виконували завдання «Шифрувальник» – розв’язували приклади; змагання «Хто уважний?» – правильно і швидко розв’язували задачі.
День руханки та танцю
Дітям дуже подобається на перерві та на уроках робити руханки та танцювати. У день руханки та танцю діти повторювали руханки, які вже вчили раніше і вивчали нові. Наприклад: «Танці з хом’яками», «Черепах-аха-аха», «Сонечко», «Арам зам зам», руханка-вітання «Привіт, привіт». Учні з великим бажанням виконували всі рухи і танці. Всі отримали задоволення і гарний настрій.
3 клас
Розпочався тиждень з «Великих відкриттів», в ході досліду маленькі винахідники зробили висновок, що Сонце впливає на неживу природу й стан погоди.
Також вели спостереження за єдиним природнім джерелом світла й тепла на Землі-це є Сонце.
Казка – це душа народу. Казка – це чародійство , здійснення потаємних мрій та бажань. Тому для дітей проводився конкурс малюнків «Моя улюблена казка», у ній діти відобразили свої таємні мрії.
В день математики пройшла гра «Математична карусель», де діти закріпили математичні знання , розвинули логічне мислення, кмітливість, креативність, спостережливість.
Кожній дитині для розвитку та доброго самопочуття потрібно щодня активно рухатись. Щоденна рухова активність – це запорука не лише фізичного, але й психологічного здоров’я. Завершився тиждень активним відпочинком – танцями-повторялками та веселими руханками.
4 клас
В 4 класі Новонекрасівського ЗЗСО Тиждень початкової школи було розпочато обговоренням екологічного використання енергії Сонця, води та повітря. Учні роздивлялися макет Землі та Сонця, дивилися повчальні відео про воду та повітря. Наступного дня діти занурились в цікавий світ казок. Вони виконували різні завдання, розв’язували кросворди, шаради та загадки. Також в 4 класі було проведено математичну гру “Щасливий випадок”. Учні активно приймали участь в конкурсах, розв’язували цікаві задачі та ребуси.
Завершився Тиждень початкової школи дискотекою “Танцювальний калейдоскоп”.