В Сафʼянівській громаді відкрився шостий «Клас безпеки» 1

Сьогодні, 10 травня, відбулось урочисте відкриття «Класу безпеки» в Озернянському закладі загальної середньої освіти. Це шостий клас, який створений на базі закладів освіти Саф’янівської сільської ради.

В заході взяли участь Саф’янівський сільський голова Наталія Тодорова, староста Озернянського старостинського округу Петро Гергі, начальник управління освіти Саф’янівської сільської ради Тетяна Якименко, поліцейський офіцер Саф’янівської територіальної громади Роман Топал, старший інспектор ювенальної превенції Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області Роман Кочколов, старший лейтенант поліції Іван Бочковар, поліцейський роти з обслуговування м. Ізмаїл, капрал поліції Марина Чєтіна, начальник ВОНПР та ЗЦЗ Ізмаїльського району РУ ГУ ДСНС України в Одеській області Ганна Подаруєва, начальник відділу дошкільної та позашкільної освіти управління освіти Саф’янівської сільської ради Ольга Кіосєва, головний спеціаліст відділу дошкільної та позашкільної освіти управління освіти Саф’янівської сільської ради Інна Дімієва та педагогічні працівники школи.

Урочистий захід відкрили ведучі, Пес-Патрон та вихованці гуртка «Українського театру ляльок», які продемонстрували міні-сценку «Війна руйнує дитинство».

Надсучасний, модернізований, інтерактивний, яскравий та просторий «Клас безпеки» презентувала дружина юних рятувальників на чолі з директором Озернянського закладу загальної середньої освіти Оксаною Тельпіз та командою педагогічних працівників.

«Клас безпеки» облаштований відповідно до рекомендацій МОН України за зональним принципом. Тут діти різних вікових груп зможуть теоретично та практично за допомогою наявних інтерактивних матеріалів навчатися основам безпеки життєдіяльності, правилам пожежної і мінної безпеки, принципам надання домедичної допомоги, алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Впоратись з відчуттям тривожності та втоми для вихованців закладу допоможуть зони психологічного розвантаження та ігрова.

Кожна зона – унікальна з різноманітним методичним та агітаційним матеріалом, включаючи дидактичне приладдя для інклюзивного навчання. Це розмаїття тематичних буклетів, інформативних стендів та банерів, карток із ситуативними завданнями, лейпбуків, ілюстрованих наборів та електронного дидактичного матеріалу.

Родзинкою заходу в ході презентації зони мінної безпеки став робот міношукач, який був створений учнями гуртка «Основи робототехніки» за допомогою технологій STEM лабораторії, яка функціонує в закладі освіти. Робот запрограмований та керується дистанційно зі смартфону на відстані до 30 метрів.

Дружина юних рятувальників продемонстрували функціонування зони перегляду відеоматеріалів та презентацій за допомогою гаджетів, перехід за QR-кодом до електронного класу безпеки.

Для учнів 4-х класів представниками поліції та ДСНС проведений практичний, профілактично-роз’яснювальний захід, який сприяв формуванню у дітей відповідального ставлення до власної безпеки у різних сферах життя та засвоєння алгоритму дій при виникненні надзвичайної ситуації.

Приємною несподіванкою та фіналом заходу став флешмоб-руханка, підготовлений командою дружини юних рятувальників – «Скоро перемога».

В ході проведених заходів діти отримали масу позитивних емоцій та незабутні враження!